SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstanie karta ochrony dziecka w reklamie. Ruszyły prace KRRiT i Rady Reklamy

Rada Reklamy rozpoczęła prace pod patronatem KRRiT, które mają na celu opracowanie aneksu do Kodeksu Etyki Reklamy dotyczącego ochrony małoletnich. W efekcie ma powstać karta ochrony dziecka w reklamie, która ma chronić przed szkodliwym wpływem przekazów handlowych.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz KiełczewskiArticle

W tym tygodniu w biurze KRRiT odbyło się spotkanie robocze przewodniczącego Rady, Witolda Kołodziejskiego z przedstawicielami Rady Reklamy. Rozmawiano na temat samoregulacji reklamodawców w zakresie ochrony dzieci przed przekazami handlowymi, uznawanymi za szkodliwe.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy przygotowali projekt aneksu do Kodeksu Etyki Reklamy, dotyczący ochrony małoletnich. Podczas spotkania omawiano dokument, który ma być kolejnym krokiem do samoregulacji rynku.

Rzecznik KRRiT Teresa Brykczyńska przekazała Wirtualnemedia.pl, że jest to inicjatywa samoregulacyjna, a Rada została jedynie poproszona o opinie na temat propozycji zawartych w projekcie karty.

- Dalszy tryb postępowania oraz ostateczny kształt karty będzie wynikał z decyzji członków Rady Reklamy - poinformowała nas rzeczniczka KRRiT.

Celem KRRiT samoregulacja mediów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji już w ubiegłym roku wyszła z inicjatywą organizowania spotkań w ramach inicjatywy Okrągłego Stołu Mediów. Rozmawiano wtedy na temat reklam suplementów diety i potrzebie regulacji rynku.

Pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach inicjatywy samoregulacji nadawców zorganizowano pod koniec lutego 2018 roku, kiedy rozmawiano na temat „Kodeksu dobrych praktyk”. Chodziło o zachowania dziennikarzy oraz nadawców telewizyjnych, by rywalizowali ze sobą na zdrowych, równych zasadach, bez szerzenia mowy nienawiści i podsycania nastrojów.

Dołącz do dyskusji: Powstanie karta ochrony dziecka w reklamie. Ruszyły prace KRRiT i Rady Reklamy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl