SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kaspersky Lab: cyberprzestępcy będą coraz bardziej profesjonalni

Eksperci z Kaspersky Lab przewidują nieustanny wzrost profesjonalizmu cyberprzestępców. Według nich, podobnie jak konwencjonalna branża, również "podziemie" formalizuje swoją działalność – organizując imprezy dla partnerów, tworząc narzędzia marketingowe oraz fora.

"Cyberprzestępcy skupiają się na spełnianiu potrzeb swoich klientów. Ze względu na to, że coraz częściej uzyskujemy dostęp do Internetu przy użyciu urządzeń mobilnych, a poufne transakcje, takie jak bankowość online, coraz chętniej przeprowadzamy za pośrednictwem smartfonów, jest rzeczą nieuniknioną, że krajobraz szkodliwego oprogramowania dostosuje się odpowiednio do tych trendów" - twierdzi firma.

Eksperci z Kaspersky Lab przewidują wzrost liczby ataków na użytkowników smartfonów. Według Jewgienija Kasperskiego, dyrektora generalnego i współzałożyciela Kaspersky Lab, ataki mobilne są ogólnie łatwe do przeprowadzenia, ponieważ użytkownicy są stale połączeni z internetem. Dlatego Kasperski uważa, że urządzenia mobilne i konwencjonalne komputery PC będą w przyszłości narażone na takie same ryzyko.

"W nadchodzących latach nasze prywatne życie cyfrowe będzie silniej skoncentrowane wokół korzystania z urządzeń mobilnych – to właśnie za pośrednictwem tych urządzeń będziemy oglądali filmy, korzystali z portali społecznościowych czy robili zakupy online. Z kolei w naszym życiu zawodowym będziemy korzystali zarówno z usług mobilnych, jak i konwencjonalnej technologii komputerowej. Cyberprzestępcy dostosują się do tych zmian i skoncentrują swoje ataki na osobach korzystających z internetu – zarówno w celach zawodowych, jak i prywatnych" - powiedział Kasperski.

Dołącz do dyskusji: Kaspersky Lab: cyberprzestępcy będą coraz bardziej profesjonalni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl