SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kataryna będzie pisać felietony dla "Wprost"

Blogerka Kataryna zadebiutuje na łamach najnowszego numeru "Wprost" (PMPG Polskie Media). Dla tygodnika będzie pisać felietony.

Kataryna, fot. RMF FM Article

O nawiązaniu współpracy przez „Wprost” z Kataryną poinformował dziennikarz tygodnika, Szymon Krawiec.

- Stając w obronie wolności słowa, „Wprost" zaprasza też na swoje łamy blogerkę Katarynę. Jej felieton o dyskryminacji przez polskie prawo dzieci wychowywanych w rodzinach jednopłciowych został ocenzurowany przez tygodnik „Do Rzeczy', gdyż nie wpisywał się w homofobiczną linię redakcji - stwierdził we wstępniaku Marcin Dzierżanowski, redaktor naczelny „Wprost". - Obsesje prawicowych publicystów, samozwańczo przedstawiających się jako „dziennikarze niezłomni", wygrały nie tylko z wolnością słowa, ale też ze zdrowym rozsądkiem. Cieszymy się, że od tego numeru teksty Kataryny będą się ukazywały regularnie na łamach „Wprost", a także wydania internetowego na stronie Wprost.pl - zaznaczył.

To kolejna redakcja, która w ostatnim czasie zdecydowała się na publikowanie tekstów Kataryny. Współpracę od ubiegłego tygodnia rozpoczął z nią „Plus Minus” (Gremi Media) - w ostatnim numerze weekendowego wydania „Rzeczpospolitej” ukazał się jej felieton.

Poprzednio pisała dla „Do Rzeczy” (Orle Pióro), jednak tytuł odmówił publikacji jej tekstu na temat rejestrowania przez polskie urzędy dwójki osób tej samej płci jako rodziców.

Według Kataryny felieton został odrzucony jako niezgodny z linią redakcji. - Dzisiejszy numer „Do Rzeczy” już bez mojego felietonu, nie będzie go też w kolejnych. Felieton jaki napisałam do dzisiejszego wydania został uznany za odrzucony jako sprzeczny z linią redakcji, w związku z tym zrezygnowałam z dalszej współpracy - poinformowała na Twitterze.

Ten materiał opublikowała jednak na swoim blogu, w tekście „Dzieci gorszego sortu” skomentowała wypowiedź Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka o orzeczeniu w sprawie 4-letniego Wiktora wychowywanego w Wielkiej Brytanii przez parę Polek. Kataryna współpracowała z „Do Rzeczy” od czasu, kiedy pojawił się na rynku - w 2013 roku.

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Do Rzeczy” wynosiła 31 418 egz., o 10,3 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast „Wprost” zanotował sprzedaż na poziomie 14 486 tys. egz., co stanowi spadek o 17,17 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kataryna będzie pisać felietony dla "Wprost"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hmm....
Ciekawe, bo oba te tygodniki wydaje ten sam wydawca.
3 0
odpowiedź