SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PMPG Polskie Media: Katarzyna Gintrowska odchodzi z rady nadzorczej na nowe stanowisko

Katarzyna Gintrowska zrezygnowała z funkcji wiceprzewodniczącej rady nadzorczej PMPG Polskie Media (wydawcy m.in. „Wprost” i „Do Rzeczy”). Obejmie w firmie nowe stanowisko - dyrektor generalnej.

Katarzyna Gintrowska-Lisiecka, fot. materiały prasowe Article

W komunikacie giełdowym PMG Polskie Media zaznaczono, że rezygnacja Katarzyny Gintrowskiej z wynika z faktu, że jej nowe stanowisko w strukturach firmy nie może być łączone z zasiadaniem w radzie nadzorczej.

Gintrowska była członkiem rady nadzorczej PMG Polskie Media od połowy 2006 roku. Wcześniej zajmowała w firmie stanowisko dyrektora ds. rozwoju, była też wiceprezesem i dyrektora ds. rozwoju jej spółki zależnej Point Group.

W radzie nadzorczej PMPG Polskie media pozostają Tomasz Biełanowicz (jest w niej od lipca 2007 roku, pełni funkcję przewodniczącego), Andrzej Chmiel (od czerwca 2009 roku), Mariusz Pawlak (od czerwca 2010 roku) i Jarosław Pachowski (od czerwca 2013 roku).

Jedynym członkiem zarządu firmy jest jej prezes Michał M. Lisiecki, będący też jej większościowym akcjonariuszem.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media zanotowała 11,44 mln zł wpływów ze sprzedaży (4 proc. mniej niż rok wcześniej) i 2,45 mln zł zysku netto (wobec 1,41 mln zł w pierwszym kwartale ub.r.). Spadek przychodów firma uzasadniła przenoszeniem jej działalności wydawniczej do internetu, przynoszącym obniżenie kosztów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media: Katarzyna Gintrowska odchodzi z rady nadzorczej na nowe stanowisko

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl