SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Kieli o następcach Edwarda Miszczaka: Grono wybitnych profesjonalistów

Grupa TVN Warner Bros. Discovery poinformowała kto będzie odpowiadał za kwestie programowe po odejściu Edwarda Miszczaka. Pracownicy TVN o zmianach dowiedzieli z e-maila od Katarzyny Kieli, dyrektor zarządzającej stacji. - Zespół Programowy TVN to grono wybitnych profesjonalistów zarażających pasją i energią - napisała w wiadomości, do której dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

CEO TVN Katarzyna Kieli (fot. TVN24)Article

Na początku czerwca TVN poinformował, że po 25 latach z firmy odchodzi Edward Miszczak, dyrektor programowy i członek zarządu stacji. Menadżer miał zarządzać programmingiem do ogłoszenia nowej struktury tego działu, łączącej portfolio kanałów TVN, Discovery i WarnerMedia po fuzji tych dwóch ostatnich koncernów. Szybko na rynku pojawiły się jednak informacje, że Miszczak dołączy do Polsatu. Wieloletni dyrektor programowy pożegnał się z firmą, a Warner Bros. Discovery zwlekał z ogłoszeniem nowej struktury programowej na kilka tygodni przed startem jesiennej ramówki TVN. W środę TVN Warner Bros. Discovery poinformował o nowym podziale obowiązków. Komunikat prasowy zbiegł się z wiadomością wysłaną do pracowników.

„Nowa filozofia zarządzania programami i kanałami”

President & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN Katarzyna Kieli w e-mailu do pracowników zapowiedziała „nową filozofię zarządzania programami i kanałami w grupie”.  - Przez ostatnie tygodnie wraz z szefami Pionu Programowego pracowaliśmy intensywnie nad nową strukturą, która zapewni nam skuteczniejsze i bardziej kompleksowe planowanie strategii kontentowej kanałów telewizyjnych oraz działań produkcyjnych. W wyniku tych prac podjęliśmy decyzje, o których chciałabym Was dzisiaj poinformować. Odzwierciedlają one zmianę podejścia do organizacji produkcji treści oraz nową filozofię zarządzania programami i kanałami w grupie - napisała.

Zobacz także: TVN przedstawił następców Edwarda Miszczaka. Lidia Kazen dyrektorką kanału TVN

Menadżerka zdradziła, że dzięki zmianom w dziale programowym, oferta Warner Bros. Discovery będzie bardziej zintegrowana. - Stanowisko Group VP Programming & Operations obejmie Bogdan Czaja, który będzie odpowiadał za budowanie i wdrożenie strategii programowej i operacji kanałowych dla całego portfolio TVN Warner Bros. Discovery z wyłączeniem części newsowej. Zapewni też całościowe i zintegrowane podejście do tworzenia i planowania treści w ramach grupy oraz ich efektywniejsze wykorzystanie we wszystkich kanałach. Bogdan będzie bezpośrednio raportował do mnie - napisała CEO TVN.

- Stanowisko Group VP Studios & Productions zajmie Jarosław Potasz. Jarek będzie odpowiadał za całościowy nadzór nad produkcją wszystkich form telewizyjnych poza programami informacyjnymi, zarówno na rynek lokalny jak i zagranicę. Będą mu podlegać produkcje realizowane w Warszawie oraz w ośrodkach regionalnych. Będzie nadzorował także dział rozwoju produkcji, w tym wykorzystanie nowoczesnych technologii dla celów realizacji programów telewizyjnych. Jarek będzie bezpośrednio raportował do mnie - dodała Kieli.

Zobacz także: Polsat zyska dzięki Miszczakowi? „Próba uratowania linearnej telewizji”

Kieli, Kazan i Czaja będą wspólnie pracować nad rozwojem TVN

Kieli chwaliła też nową dyrektorkę TVN. - Mam przyjemność ogłosić, że zostanie utworzona nowa funkcja Dyrektora Kanału TVN, którą obejmie Lidia Kazen. Lidia wcześniej odpowiadała za TTV i pełniła rolę Dyrektor Programowej Playera. Za alternatywne i odważne podejście do ramówki, zarówno kanał TTV jak i Playera docenili widzowie jak i krytycy. Lidia będzie raportować zarówno do Bogdana jak i do mnie, i wspólnie będziemy pracować nad nowymi kierunkami rozwoju TVN. W związku z tą zmianą funkcję szefowej kanału TTV przejmie od Lidii jej dotychczasowa zastępczyni, Joanna Sołdra, a za całość działalności Playera będzie odpowiadać Maciek Gozdowski - wyjaśniła.

Dalej Kieli zdradziła szczegóły odnośnie nowej struktury. - Do Bogdana będą raportować również szefowie pozostałych kanałów: Kasia Mazurkiewicz, szefowa TVN7 i TVN Fabuła, Monika Pieczyńska, szefowa TVN Style i HGTV, Przemek Kwiatkowski, odpowiedzialny za TVN Turbo, Dorota Eberhardt, odpowiedzialna za strategię kontentową wszystkich kanałów rozrywkowych. Dorota będzie też bezpośrednio nadzorować kanał Metro. W zespole programowym podległym Bogdanowi będą również: Grażyna Kubica, odpowiedzialna za obszar Entertainment/Non-scripted, Marta Grela, odpowiedzialna za obszar Drama/Film, Ania Piekara, zajmująca się obszarem Scheduling/Program operations. W zespole produkcyjnym podlegającym bezpośrednio Jarkowi znajdą się: Kasia Pudzianowska, odpowiadająca za produkcje realizowane w Warszawie, Renata Słoń, nadzorująca produkcje w ośrodkach w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, Łukasz Poniński, odpowiedzialny za obszar Drama/Film Productions, Rafał Orlik, odpowiedzialny za Local Production Channels, Wiktor Przeorski, szef działu rozwoju produkcji - wyliczyła menadżerka.

- Zespół Programowy TVN to grono wybitnych profesjonalistów zarażających pasją i energią. Bardzo się cieszę, że będę mogła z nimi blisko na co dzień pracować - dodała na koniec menadżerka.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Kieli o następcach Edwarda Miszczaka: Grono wybitnych profesjonalistów

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nop
bardzo duzo słów o profesjonalizmie padło, a praktyce? kolejne paradokumenty?;)
odpowiedź
User
Krasawica
Kasiu Kieli, po owocach ich poznacie.
Jeśli program i wyniki TVN-u mają być takie, jak program i wyniki TTV, to, you know, Kasiu, raczej może być cienko.
Na razie dużo pustosłowia, mało konkretnych pomysłów.
odpowiedź
User
rycyna
Zobaczymy już niedługo co te orły i sokoły potrafią. Oby nie poszły droga poprzednika, który w ostatniej dekadzie preferował tanie formaty i słabe seriale plus tandetna rozrywkę, zupełnie nie biorąc pod uwagę potrzeb i oczekiwań zmieniającej się widowni.
odpowiedź