SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Kieli: w Eurosporcie pokażemy 3,5 tys. godzin relacji z igrzysk olimpijskich w Tokio

- Stawiamy bardzo duży nacisk, aby można było zobaczyć każdą minutę IO, na każdym możliwym sprzęcie, w każdym możliwym momencie. To, co jest dla nas wyjątkowe, to fakt, że tylko my w całej Europie pokażemy każdą minutę igrzysk - 3,5 tys. godzin programu, który będzie można obejrzeć w Eurosporcie oraz na Eurosport Player - zaznacza Katarzyna Kieli, szefowa Discovery Networks na rynkach EMEA.

Katarzyna Kieli Article

Już podczas prezentacji jesiennej ramówki TVN Discovery Polska w 2019 roku prezes Grupy Piotr Korycki zapowiadał, że ważnym krokiem dla nadawcy będzie pokazywanie Igrzysk Olimpijskich w Tokio w kolejnym roku. Eurosport ma pokazać widzom każdą sekundę widowiska. - Wybiegnę teraz na rok do przodu - za rok będzie mieć miejsce największe sportowe wydarzenie - Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Jako Grupa Discovery , a szczególnie Eurosport jesteśmy domem Igrzysk Olimpijskich. To na naszych ekranach - na kanale Eurosport i w serwisie Eurosport Player nasi widzowie będą mieć szansę obejrzeć każdą sekundę tego wydarzenia - zaznaczył Piotr Korycki. - To gigantyczne wydarzenie o zasięgu globalnym, oficjalnie nasza droga do Tokio już trwa - zapowiedział.

Katarzyna Kieli, szefowa Discovery Networks od grudnia 2017 roku na rynkach EMEA (obejmuje Wielką Brytanię, Skandynawię, Europę Południową, Europa Środkowo-Wschodnią i Bliski Wschód oraz Afrykę) podczas prezentacji wiosennej ramówki TVN przypomniała o tym, że transmisje Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 będzie można oglądać w Eurosporcie oraz na platformie internetowej kanału.

- Mamy jedną z największych imprez sportowych, jakie są na świecie, czyli Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Eurosport zarówno jako kanał, jak i wszelkie inne produkty związane z Eurosportem, Eurosport Player jest gospodarzem Igrzysk Olimpijskich dla całej Europy. Nadajemy jednocześnie w 50 krajach, oczywiście w Polsce także. Jest to największa nasza produkcja, jaką robimy w Discovery na żywo, na całą Europę – podkreśliła Katarzyna Kieli.

Dodała, że zależy jej, by IO mogło zobaczyć jak najwięcej widzów na całym świecie, a z drugiej strony zależało nadawcy, by te Igrzyska pokazać w inny sposób.
- Jesteśmy w innym momencie, innym czasie, inaczej oglądamy content. Chcieliśmy, aby to były inne Igrzyska, aby były innowacyjne. Określamy to jako „digital first”, ale rzeczywiście stawiamy bardzo duży nacisk, aby można było zobaczyć każdą minutę IO, na każdym możliwym sprzęcie, w każdym możliwym momencie. To, co jest dla nas wyjątkowe, to fakt, że tylko my w całej Europie pokażemy każdą minutę Igrzysk - 3,5 tys. godzin programu, który będzie można obejrzeć w Eurosporcie oraz na Eurosport Player – zaznaczyła.

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, które zaczną się 24 lipca 2020 roku Eurosport zamierza położyć nacisk na przekrojowość, streaming i relacje w mediach społecznościowych. Wszystkie starty sportowców na żywo i na żądanie będzie można oglądać w Eurosport Playerze. Transmisje - jak zapowiada nadawca - będą uzupełniane realizowanymi w czasie rzeczywistym produkcjami digitalowymi i relacjami w mediach społecznościowych. Kibice będą mogli wybrać to, co ich interesuje i dostosować przekaz do swoich preferencji.

Eurosport wykorzystywał streaming internetowy już podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang.

W 2017 roku Telewizja Polska podpisała porozumienie z Discovery na mocy którego zyskała wyłączne prawa w Polsce do pokazywania w kanałach otwartych relacji z zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku w Pjongczang oraz letnich igrzysk w 2020 roku w Tokio, a także niewyłączne prawa do transmisji w internecie (w formie streamingu, retransmisji i skrótów najważniejszych wydarzeń). Z tej drugiej imprezy nadawca ma pokazać 350 godzin relacji.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Kieli: w Eurosporcie pokażemy 3,5 tys. godzin relacji z igrzysk olimpijskich w Tokio

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jesli
Jesli Japonczycy nie odwołają imprezy...
odpowiedź
User
Oglądam TVP
I co 10 minut blok reklamowy
odpowiedź
User
Marek
No z tymi transmisjami to jeszcze nie tak prędko bo istnieje duże ryzyko odwołania Igrzysk więc na wyrost nie ma co się chwalić
odpowiedź