SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Kłosińska wraca do Trójki z cyklem „Co w mowie piszczy”

Językoznawczyni prof. Katarzyna Kłosińska po miesięcznej przerwie wznawia współpracę z radiową Trójką. Tak jak wcześniej będzie prowadziła cotygodniowy cykl „Co w mowie piszczy”.

Prof. Katarzyna Kłosińska, fot. Polsie RadioProf. Katarzyna Kłosińska, fot. Polsie Radio

Profesor Katarzynę Kłosińską do powrotu do Trójki przekonał Kuba Strzyczkowski, od końcówki maja dyrektor stacji.

Kłosińska od najbliższego piątku ma wznowić swój cykl „Co w mowie piszczy” emitowany w popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki”. W tym cyklu językoznawczyni odpowiada na pytania słuchaczy dotyczące poprawnej polszczyzny oraz przedstawia ciekawostki językowe.

Z Trójką prof. Kłosińska rozstała się 22 maja, odeszła jako jedna z kilkunastu osób po tym, jak unieważniono wydanie Listy Przebojów Trójki wygrane przez piosenkę Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, a ówczesne władze stacji zasugerowały, że Marek Niedźwiecki zmanipulował wyniki zestawienia.

O swoim odejściu językoznawczyni poinformowała na antenie stacji. Przytoczyła cytat „1984” George’a Orwella: „jeżeli z faktów wynika co innego, fakty należy zmienić”. Stwierdziła, że Trójki, do której przychodziła, już nie ma. Prof. Katarzyna Kłosińska z rozgłośnia jest związana od 16 lat.

Po tym jak dyrektorem Trójki został Kuba Strzyczkowski, do stacji wrócili ze zwolnień lekarskich lub wypowiedzeń m.in. Piotr Stelmach, Patrycjusz Wyżga, Piotr Metz, Ernest Zozuń (został szefem redakcji aktualności), Piotr Szwed i Katarzyna Stoparczyk. Nowym dyrektorem muzycznym stacji jest Mariusz Owczarek, a szefową publicystyki - Sylwia Hejj.

Definitywnie z rozgłośnią rozstał się natomiast Marcin Kydryński (przechodzi do internetowego radia Nowy Świat), w ramówce miejsce jego „Siesty” zajęła audycja „Do 3 razy nuta” Romana Dziewońskiego.

Natomiast w najbliższą niedzielę na antenę Trójki po wielu latach przerwy wróci Beata Pawlikowska, będzie prowadziła audycją „Blondynka w Trójce” emitowaną w godz. 11-13. - Będzie o podróżach i muzyce, ale nie tylko - zapowiedziała dziennikarka w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Według badania Radio Track od marca do maja br. Trójka miała 4,6 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,1 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Kłosińska wraca do Trójki z cyklem „Co w mowie piszczy”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
słuchacz wątpiący
Na ten powrót akurat czekałem, więcej takich audycji powinno być w Trójce.
odpowiedź
User
bol.P
zawsze to więcej do emerytury,
odpowiedź
User
Zawer
Nie zdążyła odejść, a już wraca.
Niech Pani znajdzie frajera w RadioZet Agora, lub RMF Bauer
odpowiedź