SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Owczarek-Staśkiewicz: z „Gazety Wyborczej” do Sestry.eu

Katarzyna Owczarek-Staśkiewicz dołącza do Media Liberation Fund. Jako szefowa ds. sprzedaży i marketingu będzie odpowiedzialna za współpracę z kluczowymi partnerami oraz za działania promocyjno-marketingowe magazynu Sestry.eu, wydawanego przez tę fundację. 

Katarzyna Owczarek-Staśkiewicz Fot. MLFArticle

Katarzyna Owczarek-Staśkiewicz związana jest z mediami od dwóch dekad. Przez wiele lat zarządzała regionalną strukturą sprzedaży „Gazety Wyborczej", m.in. w Szczecinie i na Śląsku, a następnie jako wydawczyni lokalnych wydań pracowała nad cyfrową transformacją „Wyborczej” oraz budową modelu subskrypcyjnego. 

Prowadziła też wiele projektów społecznych. W „Wysokich Obcasach" była m.in. dyrektorką programową projektu „Kobiety wiedzą, co robią" oraz współpracowała z fundacjami m.in. Kulczyk Foundation.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Owczarek-Staśkiewicz to ekonomistka, absolwentka Akademii Psychologii Przywództwa organizowanej przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Łódzkiego w zakresie Zarządzania Finansami Unijnymi oraz Akademii Leona Koźmińskiego (employer branding). Obecnie związana również z Instytutem Heweliusza, który m.in. realizuje we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie studia MBA in Community Management.

- Od zawsze do działania motywowała mnie chęć pomocy tym, którzy jej potrzebują. Współtworzenie projektu, który ma za cel jednoczenie społeczeństw i oddanie głosu ukraińskim kobietom walczącym o wolny, demokratyczny świat to z jednej strony nowe, ekscytujące wyzwanie, a z drugiej naturalna kontynuacja mojej dotychczasowej drogi zawodowej - komentuje Owczarek-Staśkiewicz.

Sestry projektem byłych dziennikarzy „Gazety Wyborczej”

Sestry.eu to projekt internetowy byłych redaktorek i redaktorów „Gazety Wyborczej”, który wystartował we wrześniu br. Portal ma za zadanie skupienie społeczności czytelniczek nie tylko z Polski i Ukrainy, ale także emigrantek naszego wschodniego sąsiada, rozsianych w krajach UE, w Kanadzie i USA. Jak mówią jego twórcy – to pierwszy międzynarodowy magazyn publicystyczny online dla Ukrainek.

Redakcja w 90-ciu procentach składa się z dziennikarek-uchodźczyń, za inicjatywą stoi zaś grupa byłych redaktorów i dziennikarzy z „Gazety Wyborczej” i „Wysokich Obcasów” – m.in. Jerzy Wójcik, Joanna Mosiej-Sitek czy Aleksandra Klich (b. wicenaczelna „GW”). Całość strategicznie wspierają: założona przez dziennikarzy Media Liberation Fund oraz Kulczyk Foundation, której szefową jest Dominika Kulczyk

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Owczarek-Staśkiewicz: z „Gazety Wyborczej” do Sestry.eu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl