SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Katarzyna Sośnierz i Wojciech Dagiel we własnej agencji Lvov

Katarzyna Sośnierz, wcześniej dyrektor kreatywna agencji Grey Group i Scholz & Friends, oraz Wojciech Dagiel, poprzednio zarządzający kreacją w Havas Worldwide Warsaw, założyli własną agencję Lvov. Jej pierwszym klientem jest J.A. Baczewski.

Katarzyna Sośnierz, Wojciech Dagiel Article

Lvov jest agencją fullservice, łączącą kompetencje w komunikacji tradycyjnej i internetowej. - Content video będzie stanowił coraz istotniejsze narzędzie. Dobrze się do tej zmiany przygotowaliśmy - podkreśla Wojciech Dagiel. - Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie komunikacyjne potrzeby klientów, bez względu na ekran, na jakim przekaz reklamowy ma się pojawić - dodaje Katarzyna Sośnierz.

Technologicznym zapleczem agencji jest software house Niepsuj, a produkcyjnym - firma Trailer & More.

- Po latach pracy w korporacji, stawiamy na kreatywność niepodległą. Nie chcemy wiązać się z żadną siecią, to my sami będziemy decydować o rozwoju firmy i o tym jak rozwiązywać problemy klientów - deklaruje Sośnierz. - Nie chcemy też podlegać podziałowi na komunikację tradycyjną i digitalową, bo tego podziału od dawna już nie ma - zaznacza Dagiel.

Katarzyna Sośnierz poprzednio przez sześć lat była dyrektorem kreatywnym w agencji Grey Group, z której odeszła w maju ub.r. (a zwolnioną funkcję objął Jakub Korolczuk - więcej na ten temat), natomiast wcześniej pracowała m.in. jako associated creative director w Scholz & Friends Warszawa.

Wojciech Dagiel przez ostatnie półtora roku był dyrektorem kreatywnym Havas Worldwide Warsaw (gdzie zastąpił go Michał Imbierowicz - więcej o tym), a przedtem przez 9 lat zajmował takie stanowisko w McCann Warsaw i przez rok w Publicis Poland. Pracował również w McCann Erickson Polska.

Sośnierz i Dagiel to kolejni doświadczeni i utytułowani kreatywni, którzy po latach pracy w sieciowych agencjach przechodzą do własnej, w pełni niezależnej. Z agencją PZL (należącą do grupy Publicis) pożegnali się właśnie Kot Przybora i Iwo Zaniewski, którzy pracują obecnie nad uruchomieniem własnej firmy reklamowej (więcej na ten temat). Z kolei dwa lata temu Bartłomiej Rams i Monika Kamińska odeszli z Publicis Poland do własnej agencji Heart & Brain (więcej o tym).

Jeśli chodzi o agencję Lvov, to jej pierwszym klientem jest wódka J.A. Baczewski.

Przy agencji Lvov powstanie również Fundacja im. Tadeusza Krzyżewskiego, lwowianina, pierwszego polskiego członka Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy IAA, uznawanego za ojca polskiej reklamy. Fundacja będzie działać w obszarach społecznym oraz kultury i sztuki. - Chcielibyśmy przywrócić nazwisku Krzyżewskiego należną mu rangę w historii polskiej reklamy, przypomnieć o jego dorobku, wydać jego prace - zapowiada Katarzyna Sośnierz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Sośnierz i Wojciech Dagiel we własnej agencji Lvov

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
powodzenia!
9 8
odpowiedź
User
on
Piękne logo. Powodzenia!
9 11
odpowiedź
User
m
A fanpage gdzie?
9 8
odpowiedź
User
bla
powodzenia! tylko te zdjęcia mało reklamowe. nieestetyczne, "jarzeniówkowo" oświetlone, Pani Kasi świeci się nos i straszą opuchnięte oczy. podobnie Pan Wojtek. dlaczego? szkoda..
16 10
odpowiedź
User
kinsky
no logo i zdjęcia strasznie słabe, dlaczego?
8 9
odpowiedź