SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszył Katoflix.pl z filmami i serialami o wierze. „Działalność typowo misyjna”

Studio Katolik należące do krakowskiego Zgromadzenia Salwatorianów uruchomiło serwis Katoflix.pl, w którym dostępne są (w większości odpłatnie) filmy, seriale i wywiady o tematyce religijnej. - W ciągu 5 dni zarejestrowało się w serwisie ponad 4 tys. osób - informuje Leszek Szura, dyrektor Studia Katolik.

Article

Na Katoflix.pl dostępne są filmy dokumentalne i fabularne, seriale oraz wywiady. W bazie serwisu jest obecnie kilkadziesiąt produkcji. - Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga - czytamy na stronie.

- Filmów umieszczonych w serwisie póki co jest bardzo mało bo chcieliśmy wystartować przy okazji wejścia na VOD filmu „Nieplanowane”, więc przyśpieszyliśmy jego start by niejako skorzystać z okazji, że tak ważny dla tego środowiska film rozpoczął życie na platformach VOD - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Leszek Szura, dyrektor Studia Katolik.

Większość produkcji na Katoflix.pl jest dostępna odpłatnie, za dostęp do jednej przez trzy doby trzeba zapłacić od 6 do 10 zł. Wypożyczenie sezonu serialu na kilka dni kosztuje natomiast od 19 do 40 zł.

- Start uważamy za bardzo obiecujący - w ciągu 5 dni zarejestrowało się w serwisie ponad 4 tys. osób, a odwiedza go z dnia na dzień coraz więcej osób - podkreśla Leszek Szura. - Oczywiście to efekt szumu informacyjnego jaki powstał zarówno z premiery „Nieplanowanego” na VOD jak i premiery samego Katoflixa. Zapewne ruch się zmniejszy ale mamy nadzieję, że sporo ludzi powinno z nami zostać na dłużej bo będziemy mieli w ofercie filmy, które są porozrzucane w wielu miejscach internetu lub w ogóle nie obecne nigdzie po za naszym serwisem - prognozuje.

- Taki też jest nasz jeden z celów - dawać drugie lub trzecie życie filmom, które choć wartościowe zostały zapomniane lub nigdy nie zaistniały w szerokiej dystrybucji. Dla nas takim doskonałym przykładem jest film „Listy do Ojca Jakuba” - zgłoszony do Oscarów przez Finów w 2010 roku jednak w Polsce nigdzie poza niszową telewizją TBN nie był puszczany, DVD rozeszło się w śladowych ilościach a na VOD jest tylko u nas - mówi Leszek Szura.

- Oczywiście tematyka jaka nas interesuje jest dosyć wąska stąd zdajemy sobie sprawę, że nasze poszukiwania będą musiały być bardzo intensywne by docierać do producentów bardzo mało znanych i produkcji niskobudżetowych - zaznacza.

Na Katoflix.pl produkcje od kilkunastu dystrybutorów

Katoflix.pl współpracuje obecnie z kilkunastoma producentami i dystrybutorami, m.in. Kino Świat, SPI International, Kondrat Media, Framesound Production, Rafael Film i Goya Producciones. - Te umowy zapewnią nam na najbliższe tygodnie ok. 80 filmów fabularnych i jakieś 50 dokumentalnych, w tym kilka seriali głównie z hiszpańskiego Goya Producciones. Pomalutku ale systematycznie je otrzymujemy, opracowujemy i umieszczamy średnio po 5-7 na tydzień - opisuje szef Studia Katolik.

- Kilku innych dystrybutorów przygląda się jak nasz serwis się rozwija i mam nadzieję także dołączy do współpracy. Ten nasz start serwisu także tym był podyktowany by zacząć działalność z tym co mamy gdyż trudno przekonać do współpracy jeśli nie ma się uruchomionej platformy i nikt nie widział jej w „akcji” - dodaje.

- Bardzo ważne będą dla nas też filmy dokumentalne i tu liczymy na współpracę z wieloma pojedynczymi twórcami, którzy wg nas powinni chętniej udostępniać swoje dzieła i w ten sposób promować je i choć trochę nimi zarabiać - zaznacza.

„Działalność typowo misyjna”

- Zdajemy sobie sprawę z tego iż nasz serwis będzie stanowił niszę wśród innych serwisów VOD i będzie działalnością typowo misyjną - przyznaje Leszek Szura.

- Jednak to, że w tym samym czasie w Hiszpanii powstał mający te same cele Famiplay.com a nieco wyprzedziliśmy powstający we Włoszech vativision.com zaś w USA od pewnego czasu działa m.in. ChristianCinema.com daje jasny sygnał, że tego typu serwisy są potrzebne dla wielu ludzi nie tylko w Polsce - podkreśla.

Dołącz do dyskusji: Ruszył Katoflix.pl z filmami i serialami o wierze. „Działalność typowo misyjna”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Myszyc
przeczytałem: KARTOFLIX
odpowiedź
User
alexus
Tutaj to "działalność misyjna", ale gdy ktoś przeciwdziała systemowemu szczuciu i tępieniu ludzi jak za czasów systemu stalinistycznego, te same środowiska "misyjne" nazywają to "propagandą lobby". Więc i Katoflixa nazywajmy ich terminem- "propagandą lobby".
odpowiedź
User
Na drogę.
odpowiedź