SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: tylko niewielka część członków reguluje składki, niepłacący będą wykluczani

Zarząd główny Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy poinformował, że tylko bardzo nieliczna grupa jego członków na bieżąco reguluje roczne składki członkowskie. Zapowiedział jednocześnie, że niepłacące osoby będą wykluczane z organizacji.

Article

Roczna składka członkowska w Katolickim Stowarzyszenia Dziennikarzy wynosi 50 zł. - Są oddziały, które zalegają już z takimi wpłatami wiele lat, czyli praktycznie, nie są już członkami stowarzyszenia - poinformowano w komunikacie zarządu głównego organizacji.

Zaznaczono, że zeszłoroczny apel o regularne opłacanie składek członkowskich spotkał się z niewielkim odzewem. - W związku z takim stanem rzeczy, zmuszeni jesteśmy do radykalnego działania i ostatecznej weryfikacji członków KSD - stwierdzono.

- Podczas ostatniego zebrania zarządu głównego KSD w dniu 16 marca br. przegłosowano plan działania w tej sprawie, zgodnie z którym, każdy członek KSD, który nie ureguluje zaległych składek, w nie przekraczalnym terminie dwóch tygodni od daty otrzymania tego pisma (dla zarządu będzie to data wysłania maila z powyższą informacją, a rozesłanie nastąpi w dniu dzisiejszym), zostanie skreślony z listy członków Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy - zapowiedziało kierownictwo organizacji.

Prezesem zarządu głównego KSD jest Anna Dąbrowska, wiceprezesem i pierwszym sekretarzem - Marek Gizmajer, a pozostałymi wiceprezesami - ks. Roman Piwowarczyk i Bogusław Olszonowicz. Organizacja ma trzy oddziały terenowe: w Łodzi, Częstochowie i Krakowie.

Organizacja działa od początku lat 90. Nie podaje, ilu obecnie ma członków. W artykule „Niedzieli” z 2000 roku napisano, że wtedy do organizacji należało 320 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: tylko niewielka część członków reguluje składki, niepłacący będą wykluczani

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jerzy
Wierzą wszyscy ale tylko niektórzy czynnie uczestniczą...
odpowiedź
User
W katolickim kraju
Może są członkami "za Bóg zapłać"?
odpowiedź