SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Katyń" kupiony przez niemiecki Beta Film

Jeden z największych na świecie międzynarodowych dystrybutorów Beta Film na MIPTV 2008 zakupił prawa do "Katynia" Andrzeja Wajdy. Telewizja Polska finalizuje umowy na prawa do tego filmu na najważniejsze telewizyjne rynki.

- W przypadku tak ważnych produkcji, jakim jest "Katyń", nie prowadzimy rozmów z klientem, jeżeli nie zapewni on podstawowej dystrybucji kinowej - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Cup, główny programme acquisitions & sales manager z ramienia TVP.

- Dokładane informacje na temat dystrybucji na terenie niemieckim poznamy w przeciągu dwóch miesięcy - mówi nam Christian Gockel, sales & acquisitions VP Beta Film.

Beta Film prezentując "Katyń" zorganizowała duży brunch. Oprócz "Katynia" w najnowszej dystrybucji Beta znalazły się inne nominowane w tym roku produkcje oscarowe - zdobywca statuetki austriacki "The Counterfeiters" i kazaski "Mongol".

Jak dowiedzieliśmy się, TVP prowadzi zaawansowane rozmowy na temat sprzedaży "Katynia" na największe rynki telewizyjne, w tym amerykański, brytyjski, rosyjski i francuski.

Na międzynarodowych targach MIPTV w Cannes dużym zainteresowaniem wśród produkcji TVP cieszy się osadzona w realiach II Wojny Światowej ekranizacja powieści Bogusława Wołoszańskiego "Tajemnica twierdzy szyfrów" - Dopinamy sprzedaż na najważniejsze rynki europejskie - dodaje Małgorzata Cup.

Precyzowane są również warunki umowy na sprzedaż licencji na format serialu "Glina" na teren niemiecki. Niewykluczone też, że w niedługim czasie rodzime wersje telenowel produkowanych przez Telewizję Polską pojawią się na Ukrainie i w Bułgarii.

W ofercie TVP na MIPTV 2008 znajduje się osiem formatów. Polscy nadawcy zaczynają poważnie formatować własne programy. Po sformatowania handel międzynarodowy jest ułatwiony. Telewizja Polska w trakcie miesięcy poprzedzających targi w Cannes sformatowała pięć z ośmiu tytułów, jakie posiada. Udało się sformatować "Plebanię", "Glinę", "Recepty Jedynki", "Kuchcikowo", "Symulator Faktu". Wcześniej podobnemu procesowi poddano "M jak miłość", "Najlepszy z najlepszych" i "Królestwo Maciusia".

MIPTV - największe na świecie targi kontentu audiowizualnego i cyfrowego - potrwają do piątku. Relacje na Wirtualnemedia.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Katyń" kupiony przez niemiecki Beta Film

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl