SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przetasowania w zarządzie Kauflandu, nowym prezesem Michał Łagunionek

Z końcem lutego z zarządem Kauflandu pożegnały się cztery osoby. W ich miejsce powołano następców. Nowym prezesem został Michał Łagunionek - zastąpił Gunnara Günther, który opuszcza firmę.
 

Z zarządu Kauflandu odeszli: Adam Madeja - dyrektor departamentu sprzedaży region Zachód, Ewelina Jarosińska - dyrektor departamentu obszary centralne, Marcin Łojewski - dyrektor departamentu administracji i Paweł Staniszewski - dyrektor pionu controllingu.

Ich miejsca zajmą: Martin Piterak - jako dyrektor departamentu sprzedaży region Zachód. Martin Piterak pracuje w Kaufland Czechy od 1998 roku. Początkowo był zatrudniony w Logistyce, następnie w SCM i Zakupie. Od 2020 roku jest odpowiedzialny za zarządzanie departamentem sprzedaży w Czechach.

Karol Krasowski obejmie stanowisko dyrektora departamentu cbszary centralne. Jest on związany z Lidl od ponad 20 lat, w tym od 14 lat z Lidl Polska, a obecnie z Lidl Słowacja.

Przemysław Witkowski został dyrektorem departamentu administracji. Jest związany z Kaufland Polska od 2001 roku i dotychczas był odpowiedzialny za pion rachunkowości i finansów jako dyrektor departamentu rachunkowości i finansów.

Krzysztof Szponder obejmie stanowisko dyrektora departamentu zakupu od dnia 1 czerwca 2024. Ma on wieloletnie doświadczenia w branży detalicznej, w tym kilka lat na stanowisku dyrektora departamentu zakupu w Kaufland Polska. Zastąpi on na tym stanowisku Laurę Elenę Manu, która w ubiegłym roku odeszła z firmy.

Stephanie Völlinger obejmie stanowisko dyrektora pionu controllingu. Jest ona odpowiedzialna za dział controllingu zakupu i data science w międzynarodowym pionie controllingu.

W ramach zmian personalnych Michał Łagunionek obejmuje stanowisko prezesa zarządu Kauflandu. Jest on związany ze spółkami grupy Schwarz od ponad 20 lat i zastąpi Gunnara Günther, który opuszcza firmę.

Kaufland jest reprezentowany w Polsce od 2001 roku i obecnie posiada 245 sklepów.

Dołącz do dyskusji: Przetasowania w zarządzie Kauflandu, nowym prezesem Michał Łagunionek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl