SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KCI: Kacper Hajdarowicz i Michał Cader za Agatę Kalińską i Bogusława Kośmidera w radzie nadzorczej

Do rady nadzorczej grupy KCI (do której należy m.in. Gremi Media, wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zostali powołani Kacper Hajdarowicz i Michał Cader. Zastąpili Agatę Kalińską i Bogusława Kośmidera, którzy zrezygnowali z pełnionych funkcji.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI Article

Kacper Hajdarowicz i Michał Cader zostali powołani do rady nadzorczej podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy KCI, które odbyło się w miniony piątek.

Michał Cadar obecnie zarządza własną firmą Vantage Consulting. W latach 2013-2016 pracował w holdingu Investors SA (później DM Vestor), gdzie odpowiadał za projekty pozyskiwania długu bankowego, projekty restrukturyzacyjne oraz doradztwo przy fuzjach i przejęciach. W latach 2011-2012 współpracował z Grupą Gremi, jednocześnie był członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym w ITI Cinema.

Wcześniej Michał Cadar pracował m.in. w Banku Millennium (w latach 2007-2008 odpowiadał za departament klientów strategicznych), w Banku BPH (w latach 2003-2007 w ramach obszaru dużych firm odpowiadał za sektor budowlany, motoryzacyjny, transportowy oraz petrochemiczny), Societe Generale (w latach 1997-2002 był zastępcą, a później dyrektorem departamentu finansowania strukturalnego), w Banku ING oraz departamencie zagranicznym Ministerstwa Finansów.

Kacper Hajdarowicz jest absolwentem International School of Krakow.

Bogusław Kośmider był członkiem rady nadzorczej KCI od maja 2010 roku, a Agata Kalińska - od lutego ub.r. W radzie są też Dorota Hajdarowicz (jako przewodnicząca, od maja 2013 roku), Kazimierz Hajdarowicz (od listopada 2009 roku) i Andrzej Zdebski (od marca 2013 roku). Jedynym członkiem zarządu spółki jest jej prezes i główny akcjonariusz Grzegorz Hajdarowicz.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa KCI zanotowała 59,29 mln zł przychodów i 932 tys. zł straty netto, z czego 54,16 mln zł wpływów i 63 tys. zł zysku netto przypadło na Gremi Media.

Gremi Media w najbliższym okresie ma zadebiutować na rynku giełdowym NewConnect. Spółka złożyła już wniosek o rejestrację w depozycie papierów wartościowych 1,14 mln swoich akcji.

Jednocześnie KCI zamierza przenieść się z rynku głównego GPW na NewConnect. Zarząd GPW zgodził się na to, jeśli poprą to akcjonariusze mający minimum 90 proc. głosów na walnym zebraniu KCI, a Grzegorz Hajdarowicz ogłosi wezwanie do sprzedaży akcji dla pozostałych akcjonariuszy. W drugiej połowie lipca akcjonariusze KCI zdecydowali o utworzeniu na dwa lata 21,5 mln zł kapitału rezerwowego, z którego będą pożyczane środki należącej do Grzegorze Hajdarowicza firmie Gremi International na skupowanie akcji KCI od inwestorów mniejszościowych.

Na koniec piątkowej sesji giełdowej za akcję KCI płacono 90 groszy, co dawało kapitalizację spółki wynoszącą 61,72 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KCI: Kacper Hajdarowicz i Michał Cader za Agatę Kalińską i Bogusława Kośmidera w radzie nadzorczej

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
no nie mogę
Przetasowania na szczytach władzy, jedni legendarni CEO zastępują drugich, temat tygodnia w Bloombergu, Reutersie i Wall Street Journal!
16 8
odpowiedź
User
Tew
Jak zwykle wirtu alne na usługach pana GH
15 8
odpowiedź
User
alex
Nie mam zaufania do Hajdarowicza. Mam nadzieje, ze dobra zmiana odbierze mu zagrabiona wczesniej Rzeczpospolita.
9 8
odpowiedź