SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KE kończy postępowanie przeciwko Qualcomm

Komisja Europejska zakończyła czteroletnie dochodzenie w sprawiezarzutów przeciwko firmie Qualcomm o nadużywanie przez niądominującej pozycji na rynku technologii telefonii komórkowej.

Taką decyzję regulator podjął po tym jak firmy, które złożyłyskargi na Qualcomm (m.in. Ericsonn, Broadcom, NEC, Nokia, TexasInstruments), wycofały swoje zarzuty. Qualcomm był oskarżany opobieranie zbyt wysokich opłat licencyjnych za możliwośćkorzystania z jego patentów.

"Wszyscy skarżący już wycofali bądź zasygnalizowali zamiarwycofania swoich zarzutów. Wobec tego komisja nie uważa za właściwebadania kolejnych źródeł w tej sprawie" - czytamy w oświadczeniuregulatora.

Decyzja KE oznacza, że Qualcomm - największy na świecieproducent układów stosowanych w telefonach komórkowych - unikniekary finansowej i konieczności obniżenia wspomnianych opłat.

źródło: Bloomber

Dołącz do dyskusji: KE kończy postępowanie przeciwko Qualcomm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl