SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KE ma wątpliwości w sprawie przejęcia agencji Reuters przez Thomson

Komisja Europejska wyraziła swoje zaniepokojenie zamiarem kupna Reuters Group przez Thomson Corporation.

KE obawia się, że jeśli dojdzie do tego przejęcia, mogą wystąpić ujemne skutki dla rynku dostarczania informacji finansowych - informuje New York Times.

Komisja poinformowała obie firmy, że potrzebuje więcej czasu na zapoznanie się z transakcją, której wartość opiewa na 17,7 miliarda dolarów. Thomson i Reuters już zadeklarowały się, że będą współpracować z KE nad kwestiami wymagającymi dalszego zbadania.

Nie wiadomo jakie konkretnie kwestie interesują Brukselę. Decyzja w sprawie ma zostać wydana do 25 lutego przyszłego roku. Z kolei Departament Sprawiedliwości USA, który również bada sprawę, swoje orzeczenie przedstawi do 15 stycznia.

Reuters, który jest jedną z największych agencji informacyjnych na świecie, rywalizuje z Thomsonem na rynku dostawców danych dla instytucji finansowych. Obie firmy, jeśli dojdzie do fuzji, spodziewają się w ciągu pierwszych trzech lat od połączenia, uzyskania oszczędności w wysokości ponad pół miliarda dolarów rocznie.

źródło: NYT

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KE ma wątpliwości w sprawie przejęcia agencji Reuters przez Thomson

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl