SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KE ukarała dziewięciu producentów pamięci DRAM za zmowę cenową

Dziewięciu producentów zostało ukaranych finansowo przez Komisję Europejską za stworzenie kartelu nielegalnie ustawiającego ceny układów pamięci DRAM.

Ukarane firmy to Samsung, Hynix, Infineon, NEC, Hitachi, Mitsubishi, Toshiba, Elpida i Nanya. Regulator nałożył na nie karę w łącznej wysokości 331,3 miliona euro.

Grzywny uniknęła firma Micron, która współpracowała z komisją przekazując jej szczegółowe informacje o działalności kartelu.

KE ustaliła, że kartel działał w latach 1998 - 2002. Producenci stworzyli sieć kontaktów mających na celu wymianę tajnych informacji i ustalanie cen za układy DRAM sprzedawane największym producentom komputerów i serwerów.

Największe kary będą musiały zapłacić firmy Samsung (145,7 mln euro), Infineon (56,7 mln euro) i Hynix (51,5 mln euro). Kwoty te mogły być jeszcze większe, ale ze względu na przyznanie się uczestników procederu do winy, komisja obniżyła je o 10 proc.

Dołącz do dyskusji: KE ukarała dziewięciu producentów pamięci DRAM za zmowę cenową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl