SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kelly Day na czele Amazon Prime Video

Należąca do Amazon usługa przesyłania strumieniowego Prime Video pozyskała weterankę branży rozrywkowej  - Kelly Day - do kierowania rozwijającą się międzynarodową działalnością w zakresie przesyłania strumieniowego.

Kelly DayArticle

Kelly Day, wieloletnia dyrektorka ViacomCBS, która ostatnio kierowała międzynarodowym ramieniem firmy zajmującym się usługami streamingowymi, dołączy do Prime Video w styczniu 2022 roku.

Obejmie stanowisko wiceprezesa Prime Video International, gdzie będzie nadzorować międzynarodowy dział przesyłania strumieniowego firmy. Stanowisko to będzie obejmować opracowywanie lokalnych strategii treści, a także zarządzanie subskrypcjami, ofertami transakcyjnymi i kanałami Prime Video na różnych terytoriach globalnych.

Będzie raportować do Mike'a Hopkinsa, svp, Prime Video i Amazon Studios.

Zatrudnienie Kelly Day podkreśla coraz większe znaczenie międzynarodowego rozwoju dla streamerów, którzy starają się dotrzeć do lokalnych odbiorców, jednocześnie pozyskując programy, które mogą od czasu do czasu stać się światowym hitem.

Kelly Day ostatnio pracowała w ViacomCBS. Dołączyła tam w 2017 roku, obejmując stanowisko prezesa Viacom Digital Studios. Została mianowana dyrektorem operacyjnym działu sieci międzynarodowych firmy w marcu 2020 r. i awansowała na stanowisko prezesa międzynarodowych usług przesyłania strumieniowego w tym samym roku. W ViacomCBS Day kierowała międzynarodowym ramieniem firmy zajmującym się usługami transmisji strumieniowej, gdzie nadzorowała międzynarodowe wdrożenie Paramount+ oraz ekspansję bezpłatnej usługi przesyłania strumieniowego Pluto TV na różne rynki światowe, w tym w Ameryce Łacińskiej i Europie Zachodniej.

Wcześniej pełniła funkcję dyrektora ds. cyfrowych i dyrektora ds. biznesowych w podległym ViacomCBS studiu Awesomeness, które zajmuje się opracowywaniem programów i filmów skierowanych do pokolenia Z, w tym Hulu Pen15 i Netflix To All the Boys I've Loved Before.

Dołącz do dyskusji: Kelly Day na czele Amazon Prime Video

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl