SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kevin Dickie, Manuel Balsera, Ricardo Debén i Levente Málnay EVP/MD w AMCNI

Kevin Dickie, Manuel Balsera, Ricardo Debén i Levente Málnay objęli stanowiska executive vice Presidentów i managing directorów w AMC Networks International.

Kevin Dickie; fot. AMCArticle

AMC Networks International ogłosiło dzisiaj nowe stanowiska wśród pracowników wyższego szczebla w kluczowych regionach. Wiadomość o nowych stanowiskach została przekazana we wtorek, 13 listopada br. przez Eduardo Zuluetę, który został ostatnio ogłoszony prezesem AMC Networks International.

Kevin Dickie w AMCNI będzie odpowiadać za Wielką Brytanię, Polskę, Bliski Wschód i Afrykę, Manuel Balsera - za region Europy Południowej, Ricardo Debén - Amerykę Łacińską, a Levente Málnay - Europę Środkową i Północną.

- Ci znakomici liderzy odgrywają kluczowe role, przyczyniając się tym samym do sukcesu silnego portfolio kanałów AMC Networks International – komentuje Eduardo Zulueta. - Ich umiejętności i doświadczenie, w połączeniu z ofertą kontentu premium i wartościami, jakie tworzymy dla naszych partnerów odpowiedzialnych za dystrybucję i reklamę, pomogą AMCNI dalej budować silną pozycję na rynku - dodaje.

AMC Networks International zarządza blisko 40 kanałami telewizyjnymi, w tym globalnymi markami AMC i SundanceTV, oraz regionalnymi stacjami dostępnymi w ponad 140 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Bliskim Wschodzie i w wybranych regionach Azji i Afryki.


Biografie:

Kevin Dickie – EVP/MD, AMCNI UK
Mieszkający i pracujący w Londynie, Dickie do niedawna pełnił funkcję SVP (Senior Vice President), Channels Group, UK, MEA and Poland w AMCNI UK, gdzie stał na czele strategii marek i kontentu portfolio dziewięciu kanałów, w tym AMC, SundanceTV oraz kanałów spółki joint venture z CBS Studios International: CBS Reality, CBS Drama, CBS Action, CBS Europa i Horror Channel. Dickie nadzorował działania związane z tworzeniem programmingu i ramówek, produkcją, marketingiem, kreacją i komunikacją oraz działania techniczne, badania i sprzedaż reklam. Weteran branży z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, wcześniej piastował stanowisko SVP, Channels Group for UK and EMEA w Scripps Networks Interactive. Przed objęciem stanowiska w Scripps Networks Interactive, przez 15 lat pracował na różnych stanowiskach w Discovery Networks. Ostatnią funkcją, jaką tam pełnił, było stanowisko SVP, Content Group, Discovery Networks Asia-Pacific, na którym zarządzał portfolio marek obecnych w regionie, w tym Discovery Channel i Animal Planet. Dickie ukończył studia licencjackie na wydziale komunikacji na Caledonia University w Glasgow.

Manuel Balsera – EVP/MD, AMCNI Southern Europe
Mieszkający i pracujący w Madrycie, Balsera sprawował ostatnio funkcję SVP of Sales, Marketing and Digital w AMCNI Southern Europe, gdzie nadzorował działania marketingowe, działania skierowane do partnerów biznesowych i reklamodawców, obszary rozwoju cyfrowego i rozwoju biznesu dla kanałów w Hiszpanii, Portugalii i Francji. Balsera może się pochwalić szerokim doświadczeniem na stanowiskach wysokiego szczebla w takich firmach jak m.in. Proximity BBDO, ONO i VIVENDI. Balsera jest także wykładowcą w kilku szkołach biznesowych w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Balsera ukończył studia na wydziale prawa i komunikacji na Complutense University w Madrycie, posiada dyplom z Media Management and Marketing Communications z Missouri-Columbia University, tytuł magistra z Management, the PDD and IFP z IESE Business School oraz dyplom ze strategii i komunikacji z Instytutu Technologii w Massachustets.

Ricardo Debén – EVP/MD, AMCNI Latin America
Mieszkający i pracujący w Miami, Debén w ostatnim czasie sprawował funkcję Chief Financial and Administrative Officera w AMCNI Latin America, gdzie nadzorował zarządzanie finansami marek znajdujących się w portfolio firmy, w tym AMC, SundanceTV, El Gourmet, Más Chic, Film & Arts i Europa Europa. AMCNI w Ameryce Łacińskiej odnotowało dwucyfrowy wzrost w całym portfolio w 2018 roku. Do Chellomedia dołączył w 2007 roku, przed przejęciem firmy przez AMC Networks. W tym czasie odegrał kluczową rolę w przełomowych transakcjach, takich jak wspólne przedsięwzięcie z Dremia, które wzmocniło czołową pozycję firmy w Portugalii i portugalskojęzycznych regionach Afryki oraz przejęcie TEUVE, co zaowocowało powstaniem największego konglomeratu telewizyjnego na rynku iberyjskim. Poprzednio Debén był w kadrze zarządzającej w GE, Paramount HEI i Whirlpool, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie finansami, dział new business, fuzje i przejęcia. Pochodzący z La Coruña w hiszpańskiej Galicji, ukończył
z wyróżnieniem International Business Administration na Uniwersytecie Ulster w Irlandii Północnej i uzyskał akredytację Advanced Management Program w hiszpańskiej IESE Business School.


Levente Málnay – EVP/MD, AMCNI Europa Środkowa i Północna
Mieszkający i pracujący w Budapeszcie, Málnay sprawował ostatnio funkcję SVP w AMCNI Central and Northern Europe, zawiadując szesnastoma markami z regionalnego portfolio.

W 2009 roku rozpoczął pracę w firmie, gdzie odpowiedzialny był za zarządzanie portfolio w Europie Środkowej, a dzięki licznym premierom, prowadzone przez niego kanały osiągnęły duży wzrost. Przed AMCNI, Málnay w 1995 roku wyprodukował pierwszą poza Stanami Zjednoczonymi, oryginalną produkcję dla HBO – stand-up komediowy, a w 1997 roku uruchomił pierwszą węgierską muzyczną stację telewizyjną Z +, która w 2000 roku została zakupiona przez VIVA. Kiedy w 2003 roku VIVA została sprzedana MTV Networks, Málnay został wiceprezesem MTV Networks ds. Rynków Wschodzących. W latach 2006-2012 był prezesem Węgierskiego Stowarzyszenia Mediów Elektronicznych, a w 2003 roku otrzymał przyznawaną po raz pierwszy na Węgrzech nagrodę Przedsiębiorca Roku Ernst & Young w kategorii „Emerging Entrepreneur”. Málnay jest absolwentem ELTE Budapest oraz Harvard Business School.

Dołącz do dyskusji: Kevin Dickie, Manuel Balsera, Ricardo Debén i Levente Málnay EVP/MD w AMCNI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl