SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KGHM: 900 mln zł za Dialog wydamy na złoża, energetykę i hutnictwo

KGHM Polska Miedź, który poinformował wczoraj o sprzedaży Telefonii Dialog, pozyskane środki chce przeznaczyć na inwestycje w bazę zasobową, hutnictwo oraz sektor energetyczny, wynika z wypowiedzi prezesa Herberta Wirtha. Wartość transakcji to 944 mln zł.

KGHM: 900 mln zł za Dialog wydamy na złoża, energetykę i hutnictwo

"Jesteśmy zadowoleni z rezultatu przeprowadzonego procesu sprzedaży i wierzymy, że transakcja pomoże Dialogowi dalej się rozwijać na konkurencyjnym rynku telekomunikacyjnym. Środki pozyskane ze sprzedaży Dialogu pozwolą na zwiększanie skali inwestycji w rozwój bazy zasobowej, hutnictwo oraz w sektor energetyczny, zgodnie ze strategią KGHM" - powiedział Wirth.

Netia zapłaci za Dialog w gotówce.

"Implikowana wartość przedsiębiorstwa Dialogu wynosi 890 mln zł, co stanowi wielokrotność 6.4x zanualizowanego skonsolidowanego zysku EBITDA dla Grupy Dialog za I półrocze 2011 roku w wysokości 139 mln zł. Po dodaniu gotówki netto Dialogu na dzień 31 maja 2011 roku kwota nabycia akcji Dialogu szacowana jest na 944 mln zł i będzie powiększona o odsetki w wysokości 4,76% w skali roku, od kwoty nabycia akcji Dialogu pomiędzy datą 31 maja 2011 roku, a datą zamknięcia transakcji" - czytamy dalej w komunikacie.

Na początku września, w Krynicy, Wirth informował, że nawet ponad połowa z planowanej do 2018 roku kwoty 20 mld zł inwestycji KGHM Polska Miedź może zostać przeznaczona na projekty akwizycyjne w segmencie wydobywczym.

W I poł. 2011 roku spółka miała 4315,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2396,36 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 11221,17 mln zł wobec 7811,78 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KGHM: 900 mln zł za Dialog wydamy na złoża, energetykę i hutnictwo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl