SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KGHM podwyższy prognozę we wrześniu

KGHM Polska Miedź poda skorygowaną prognozę wyników we wrześniu, poinformował dyr. generalny departamentu handlu i zabezpieczeń spółki Jarosław Romanowski w piątek. Dodał, że będzie to z pewnością korekta w górę.

KGHM podwyższy prognozę we wrześniu

„Na pewno będzie to weryfikacja w górę” – powiedział Romanowski na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami. Prezes Herbert Wirth dodał, że podwyższenie będzie „godziwe” a akcjonariusze powinni być zadowoleni.

Wcześniej spółka informowała, w raporcie kwartalnym, że pracuje nad weryfikacją budżetu.

„Wysokie zaawansowanie planowanych przychodów ze sprzedaży oraz wyższy od zakładanego poziom dodatnich różnic kursowych są główną przyczyną zrealizowania po 6 miesiącach 77% planowanego na 2010 rok wyniku netto. KGHM Polska Miedź jest w trakcie opracowywania korekty budżetu na 2010 rok uwzględniającej wyniki I półrocza oraz zweryfikowane założenia makroekonomiczne, produkcyjne oraz inwestycyjne” – czytamy w raporcie.

W obowiązującej jeszcze prognozie wyników jednostkowych KGHM założono, że przychody że sprzedaży w 2010 roku wyniosą 11 736 mln zł, natomiast zysk netto 2 898 mln zł. Osiągnięte w I półroczu przychody i wynik netto  stanowią odpowiednio 61% i 77% prognozy na rok 2010.

KGHM Polska Miedź miał 1501,24 mln zł jednostkowego zysku netto w II kw. 2010 roku wobec 844,76 mln zł zysku rok wcześniej. Narastająco w I-II kw. 2010 roku spółka miała 2226,64 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 1472,63 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7199,55 mln zł wobec 5099,26 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KGHM podwyższy prognozę we wrześniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl