SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

kids on-line, czyli dzieci w sieci

Witryna Młodego Warszawiaka wraz z rosnącymi potrzebami młodych internautrów, z roku na rok rozbudowywana jest o nowe elementy

Internetowy serwis edukacyjno - rozrywkowy dla dzieci, prowadzony przez Urząd Miasta Warszawy, został ostatnio wzbogacony o dział poświęcony nauce języka angielskiego. Młodzi internauci znajdą w nim zabawy edukacyjne i quizy anglojęzyczne o tematyce Unii Europejskiej. Wykonawcą serwisu jest agencja interaktywna OS3 multimedia.

Dzieci są szczególnie wymagającym odbiorcą. Oczekują ciekawej treści w atrakcyjnej formie. Nie lubią nudy, więc stale poszukują nowości. Pamiętając o tym, wzbogacamy Witrynę Młodego Warszawiaka Urzędu Miasta Warszawy o gry i zabawy, aby dostarczać najmłodszym  interesujących dla nich form edukacji na wesoło. - Marcin Maj, Client Service Director OS3 multimedia.

Witryna Młodego Warszawiaka stanowi podstronę miejskiego serwisu Urzędu Miasta Warszawy. Jest jednym z licznych projektów tworzonych przez agencję OS3 multimedia dla dzieci. Wśród nich wymienić można gry reklamowe i zabawy interaktywne stworzone na zlecenie firm Agros Nova (marka Pysio) oraz Telepizza.

Najnowszy dział Witryny Młodego Warszawiaka poświęcony nauce języka angielskiego, podzielony jest na dwa poziomy trudności dostosowane do wieku młodych internautów. Dla starszych dzieci, powstał anglojęzyczny quiz sprawdzający wiedzę o Unii Europejskiej, krajach do niej należących, ich stolic, kultur oraz słynnych ludzi.

Na potrzeby strony stworzona została autorska kreacja postaci rysunkowych Warsa, Sawy i Syrenki Warszawskiej, które uczą, bawią i pomagają dzieciom w poruszaniu się po serwisie. Na stronie www.dzieci.warszawa.um.gov.pl znaleźć można także komiksowe ilustracje do legend warszawskich oraz oryginalne kolorowanki i plany lekcji. 

Serwis dla najmłodszych zawiera gry kojarzeniowe i pamięciowe, zabawy edukacyjne, encyklopedię młodego warszawiaka, warszawskie legendy, e-kartki, drobne pomoce naukowe i hejnał Warszawy. "Witryna Młodego Warszawiaka" to  także miejsce aktywności dzieci. Znaleźć w niej można rysunki laureatów dziecięcych konkursów plastycznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: kids on-line, czyli dzieci w sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl