SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kielczyk i Krajewski Mistrzami Mowy Polskiej

Podczas uroczystej gali w Filharmonii Łódzkiej ogłoszono laureatów tegorocznego konkursu 'Mistrz mowy Polskiej'.

21 czerwca podczas uroczystej gali w Filharmonii Łódzkiej ogłoszono laureatów tegorocznego konkursu „Mistrz mowy Polskiej”.

W tym roku to zaszczytne miano w kategorii vox populi przypadło dziennikarzom Polskiego Radia – Marcie Kielczyk i Zbigniewowi Krajewskiemu. Tegorocznymi Mistrzami Mowy Polskiej - wybranymi przez Jury - zostali Krzysztof Kolberger i Bogusław Kaczyński.

„Ta nagroda to dla mnie wielki zaszczyt, honor i odpowiedzialność.  Bardzo cieszy mnie fakt, że jest to nagroda przyznawana przez słuchaczy i widzów, bo wiem, że dzięki temu łatwiej będzie mi nieść ten ciężar odpowiedzialności, ponieważ mogę liczyć na ich życzliwość, wyrozumiałość i wsparcie” – powiedziała Marta Kielczyk.

„Wyszedłem ze znakomitej redakcji – „Sygnały dnia” i tam nauczyłem się sprawdzać bez przerwy poprawność językową i nie zaniechałem tego zwyczaju do dziś. Największą satysfakcją dla mnie jest to, że słuchacze doceniają urodę języka polskiego” – powiedział Zbigniew Krajewski.

Do tegorocznego konkursu nominowani zostali również:  Marek Czyż, Bogdan Rymanowski, i Marcin Wolski.

Marta Kielczyk i Zbigniew Krajewski prowadzą w Jedynce Polskiego Radia audycję „Cztery pory roku” a obecnie podczas wakacji audycję „Lato z radiem”. Martę Kielczyk można zobaczyć w „Panoramie” (TVP 2).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kielczyk i Krajewski Mistrzami Mowy Polskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl