SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kierowcy ignorują zakazy dotyczące korzystania z komórek

Amerykańscy kierowcy posiadający telefony komórkowe i mieszkający w stanach, w których zabronione jest korzystanie z tych urządzeń podczas jazdy trzymając je w rękach, twierdzą, że stosują się do tego prawa.

Kierowcy ignorują zakazy dotyczące korzystania z komórek

Jednak jak informuje serwis TechWeb, powołując się na badanie firmy Harris Interactive, w praktyce sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 902 kierowców posiadających telefony komórkowe i mieszkających w stanach Connecticut, New Jersey i Nowy Jork, w których zabronione jest korzystanie z komórek podczas jazdy.

72 procent respondentów posiada urządzenia umożliwiające rozmawianie przez telefon komórkowy w trakcie jazdy bez trzymania aparatu w ręce. Jednak tylko 14 procent z nich korzysta z takich urządzeń, a 38 procent używa telefonu w tradycyjny sposób. Jednocześnie 77 procent twierdzi, że wspiera obowiązujące prawo.

Powodem, dla którego w rzeczywistości kierowcy nie przestrzegają obowiązujących zasad, może być fakt, że zaledwie 2 procent respondentów otrzymało ostrzeżenie lub mandat za korzystanie z komórki podczas jazdy.

Z badania Harris Interactive wynika również, że najczęściej prawo to łamią mieszkańcy stanu New Jersey, kobiety oraz kierowcy w wieku od 18 do 34 lat.

źródło: TechWeb

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kierowcy ignorują zakazy dotyczące korzystania z komórek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl