SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kierownicy Polskiego Radia dla Zagranicy o zarzutach Makarowej: to bezpodstawne oszczerstwa

Szefowie redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy w liście otwartym mocno sprzeciwili się zarzutom pod ich adresem wyrażonym przez Maszę Makarową. - Masza Makarowa swoimi zdumiewającymi działaniami, niemającymi nic wspólnego z rzetelnością i prawdą, chce przekreślić wysiłki podejmowane przez obecną dyrekcję w celu przywrócenia wiarygodności i siły oddziaływania naszego programu - podkreślili.

Masza Makarowa, była dziennikarka redakcji rosyjskiej Polskiego Radia dla Zagranicy, kończąc ponad dwa tygodnie temu pracę w firmie na swoim profilu facebookowym wyraziła szereg zarzutów wobec redakcji. - Nie chcę pracować pod kierownictwem osób nieprofesjonalnych, łamiących zasady dziennikarstwa i zwykłej przyzwoitości. A nawet zasady języka rosyjskiego - napisała.

Po kilku dniach Polskie Radio w odpowiedzi podkreśliło, że z przeglądów prasy nie usunięto „Gazety Wyborczej”, tylko dodano kolejne tytuły, natomiast Masza Makarowa pracowała tylko tymczasowo, w zastępstwie osoby będącej na urlopie macierzyńskim. - Pani redaktor z lekkością pisze o braku profesjonalizmu nowego kierownictwa (nie podpierając się oczywiście żadnym przykładem), gdy tymczasem po złożeniu wypowiedzenia w dniu 14.07., mimo że miała obowiązki redakcyjne, odmówiła ich wykonania, stawiając w trudnej sytuacji redakcję i swoich kolegów. Czy to było profesjonalne? - stwierdził nadawca.

W poniedziałek list otwarty w tej sprawie do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych skierowali kierownicy redakcji i sekcji Polskiego Radia dla Zagranicy. - Protestujemy przeciwko bezpodstawnym i krzywdzącym opiniom formułowanym na temat Polskiego Radia dla Zagranicy przez byłą dziennikarkę naszego programu Maszę Makarową - podkreślili.

- Czujemy się dotknięci i oburzeni nieprzemyślanymi sformułowaniami upowszechnianymi przez Maszę Makarową, która, dodajmy, w niektórych mediach prezentuje się jako osoba bezkompromisowa, zmuszona do rezygnacji z pracy w Polskim Radiu w sytuacji, gdy jej praca w redakcji była tymczasowa - pracowała w zastępstwie za koleżankę przebywającą na urlopie macierzyńskim i jej umowa o pracę wkrótce się kończyła - napisali kierownicy.

Nie zgodzili się m.in. z wyrażonymi przez Makarową zarzutami „tworzenia atmosfery paranoi i zastraszania dziennikarzy” oraz „prób cenzury i ingerowanie w niezależność dziennikarską”. - Masza Makarowa swoimi zdumiewającymi działaniami, niemającymi nic wspólnego z rzetelnością i prawdą, chce przekreślić wysiłki podejmowane przez obecną dyrekcję w celu przywrócenia wiarygodności i siły oddziaływania naszego programu. Oszczerstwa te godzą w dobre imię Polskiego Radia dla Zagranicy, a pośrednio także innych mediów publicznych. Stanowczo przeciwko temu protestujemy - podkreślili.

Dołącz do dyskusji: Kierownicy Polskiego Radia dla Zagranicy o zarzutach Makarowej: to bezpodstawne oszczerstwa

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony piSSem
To oczywista oczywistość, że zarzuty Makarowej są nieprawdziwe. "I nieprawda, że dach przeciekał, zwłaszcza, że prawie wcale nie padało" :D :D :D
odpowiedź
User
4
POZDROWIENIA ZE SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO W TWORKACH PRZESYŁA IWONA KOSTKA KWIATKOWSKA - NAJWIĘKSZY DEBIL JAKI KIEDYKOLWIEK BYŁ ZATRUDNIONY W MEDIACH PUBLICZNYCH.
odpowiedź
User
Jasne!
Tak, Makarowa to oszustka, a my jesteśmy jedynymi heroldami prawdy!
odpowiedź