SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kierownicy Polskiego Radia dla Zagranicy o zarzutach Makarowej: to bezpodstawne oszczerstwa

Szefowie redakcji Polskiego Radia dla Zagranicy w liście otwartym mocno sprzeciwili się zarzutom pod ich adresem wyrażonym przez Maszę Makarową. - Masza Makarowa swoimi zdumiewającymi działaniami, niemającymi nic wspólnego z rzetelnością i prawdą, chce przekreślić wysiłki podejmowane przez obecną dyrekcję w celu przywrócenia wiarygodności i siły oddziaływania naszego programu - podkreślili.

Article

Masza Makarowa, była dziennikarka redakcji rosyjskiej Polskiego Radia dla Zagranicy, kończąc ponad dwa tygodnie temu pracę w firmie na swoim profilu facebookowym wyraziła szereg zarzutów wobec redakcji. - Nie chcę pracować pod kierownictwem osób nieprofesjonalnych, łamiących zasady dziennikarstwa i zwykłej przyzwoitości. A nawet zasady języka rosyjskiego - napisała.

Po kilku dniach Polskie Radio w odpowiedzi podkreśliło, że z przeglądów prasy nie usunięto „Gazety Wyborczej”, tylko dodano kolejne tytuły, natomiast Masza Makarowa pracowała tylko tymczasowo, w zastępstwie osoby będącej na urlopie macierzyńskim. - Pani redaktor z lekkością pisze o braku profesjonalizmu nowego kierownictwa (nie podpierając się oczywiście żadnym przykładem), gdy tymczasem po złożeniu wypowiedzenia w dniu 14.07., mimo że miała obowiązki redakcyjne, odmówiła ich wykonania, stawiając w trudnej sytuacji redakcję i swoich kolegów. Czy to było profesjonalne? - stwierdził nadawca.

W poniedziałek list otwarty w tej sprawie do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych skierowali kierownicy redakcji i sekcji Polskiego Radia dla Zagranicy. - Protestujemy przeciwko bezpodstawnym i krzywdzącym opiniom formułowanym na temat Polskiego Radia dla Zagranicy przez byłą dziennikarkę naszego programu Maszę Makarową - podkreślili.

- Czujemy się dotknięci i oburzeni nieprzemyślanymi sformułowaniami upowszechnianymi przez Maszę Makarową, która, dodajmy, w niektórych mediach prezentuje się jako osoba bezkompromisowa, zmuszona do rezygnacji z pracy w Polskim Radiu w sytuacji, gdy jej praca w redakcji była tymczasowa - pracowała w zastępstwie za koleżankę przebywającą na urlopie macierzyńskim i jej umowa o pracę wkrótce się kończyła - napisali kierownicy.

Nie zgodzili się m.in. z wyrażonymi przez Makarową zarzutami „tworzenia atmosfery paranoi i zastraszania dziennikarzy” oraz „prób cenzury i ingerowanie w niezależność dziennikarską”. - Masza Makarowa swoimi zdumiewającymi działaniami, niemającymi nic wspólnego z rzetelnością i prawdą, chce przekreślić wysiłki podejmowane przez obecną dyrekcję w celu przywrócenia wiarygodności i siły oddziaływania naszego programu. Oszczerstwa te godzą w dobre imię Polskiego Radia dla Zagranicy, a pośrednio także innych mediów publicznych. Stanowczo przeciwko temu protestujemy - podkreślili.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kierownicy Polskiego Radia dla Zagranicy o zarzutach Makarowej: to bezpodstawne oszczerstwa

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony piSSem
To oczywista oczywistość, że zarzuty Makarowej są nieprawdziwe. "I nieprawda, że dach przeciekał, zwłaszcza, że prawie wcale nie padało" :D :D :D
35 17
odpowiedź
User
Jasne!
Tak, Makarowa to oszustka, a my jesteśmy jedynymi heroldami prawdy!
17 19
odpowiedź
User
Srebrniki Makarowej
Makarowa produkuje Mesjaszkę Makarową za pomocą wpisów własnych oraz srebrników Gazpromu Putina.
17 23
odpowiedź
User
widz555
Trzeba przyznać, że nic tak nowej władzy nie wychodzi jak odgrywanie scenek z "najlepszych" lat PRL.
Dlaczego rzecznikowi PR nikt nie wierzy, a "kierownicy wydają oświadczenie".
Zaraz jakieś "koło gospodyń" też opublikuje list solidaryzujący się z masami kierowniczymi Polskiego Radia.
28 16
odpowiedź
User
Miś forever
Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało!
18 15
odpowiedź