SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kijów: Pierwszy numer pisma "Nowa Ukraina"

W Kijowie zaprezentowano pierwszy numer pisma "Nowa Ukraina".

Wydawane ono jest w Polsce, po polsku i skierowane do polskiego odbiorcy - znajdują się w nim jednak przede wszystkim artykuły ukraińskich autorów.

Wydawcy mają nadzieję, że prezentacja pisma w ukraińskiej stolicy pozwoli na nawiązanie nowych kontaktów w ukraińskich środowiskach naukowych.

Redaktor naczelny pisma - doktor Jarosław Moklak z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego podkreśla, że pomysł wydawania "Nowej Ukrainy" narodził się jeszcze przed pomarańczową rewolucją. Wtedy miało ono przede wszystkim przybliżać studentom tematykę ukraińską. Po przemianach, do których doszło jesienią i zimą 2004 roku, pojawili się jednak nowi odbiorcy zainteresowani Ukrainą - samorządowcy, organizacje pozarządowe, a także kręgi rządowe. Jarosław Moklak zwraca uwagę, że w Polsce brak publikacji ukraińskich autorów. I właśnie tę lukę chce wypełnić "Nowa Ukraina". Zaznacza, że do Polski przyjeżdża pewna grupa naukowców z Ukrainy. „Potencjał ukraińskiej myśli intelektualnej jest o wiele wiele większy" - podkreśla.

Jarosław Moklak dodaje, że każdy numer pisma będzie poświęcony jednemu tematowi. Pierwszy numer poświęcony jest pomarańczowej rewolucji i ukraińskiemu konstytucjonalizmowi.

Następny numer "Nowej Ukrainy" ukaże się w listopadzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kijów: Pierwszy numer pisma "Nowa Ukraina"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl