SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne produkty Kinder wycofywane z obrotu

Ferrero wycofuje kolejne produkty czekoladowej marki Kinder, w związku z podejrzeniem występowania w nich bakterii salmonelli.

Article

Oddział Ferrero we Francji poinformował o wycofaniu niektórych produktów Kinder, produkowanych w fabryce w Arlon w Belgii. Są to cukierki Kinder Happy Moments (gramatury: 191g, 242g, 347g, 400g), Kinder Schoko-Bons w czekoladzie mlecznej (125g, 150g, 200g,225g, 330g, 350g, 480g,500g) i białej (200g i 300g), świąteczne jajka czekoladowe Kinder Surprise i Kinder Mini, Kinder Mix (kilka smaków) oraz kalendarze adwentowe Kinder (431g, 133g, 184g, 311g, 234, 127g). Wszystkie wymienione produkty można zwrócić i w ramach rekompensaty otrzymać bon na pełnowartościowe produkty Ferrero.

Francuski oddział Ferrero zapewnia o pełnej mobilizacji zespołów, które przyjmują od klientów reklamacje produktów.

Salmonella w produktach Kinder

Przypomnijmy - kilka dni temu podano informację o stwierdzeniu 119 przypadków zakażenia salmonellą w Europie po spożyciu produktów Kinder.  U 31 kolejnych chorych uznano, że konsumpcja popularnych słodyczy mogła być prawdopodobną przyczyną zachorowania. Ognisko monofazowej Salmonelli Typhimurium zostało powiązane z czekoladą Kinder, produkowaną przez Ferrero w fabryce Arlon w Belgii.

Przypadki zachorowań (głównie u małych dzieci) odnotowano w Belgii, Francji, Niemczech, Irlandii, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii; w Austrii i Szwajcarii również mogą wystąpić zachorowania. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wycofano produkty z rynku, ale w krajach tych nie odnotowano żadnych zachorowań.

Koncern Ferrero został zobowiązany do  wycofania ze sprzedaży wszystkich wyrobów, które były produkowane w zamkniętej belgijskiej fabryce, która prawdopodobnie była źródłem zakażenia.

Z obrotu wycofano produkty Kinder Surprise, Kinder Surprise Maxi, Kinder Mini Eggs i Kinder Schoko-Bons.

W ramach środków prewencyjnych, polski oddział Ferrero zdecydował o dobrowolnym wycofaniu ze sprzedaży określonych partii produktów Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schokobons  46g, 125g, 200 g oraz Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających Schokobons, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 a 18 września 2022. Wszystkie te produkty zostały wyprodukowane w Belgii.

"Wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska Commercial są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym i w związku z tym te działania ich nie dotyczą. Wszystkie inne produkty Ferrero oraz Kinder dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial również nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży" - przekazała firma w oświadczeniu.

Dołącz do dyskusji: Kolejne produkty Kinder wycofywane z obrotu

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gloz
Niemiecka jakość
odpowiedź
User
mike
Ferrero jest jednym z największych importerów szkodliwego oleju palmowego.
odpowiedź
User
End
No to u mnie koniec z kupowaniem Kinder Niespodzianek!
odpowiedź