SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kinga Rusin toczy spór prawny o markę kosmetyków Pat&Rub. „Miałam nieuczciwych wspólników”

Prezenterka i dziennikarka Kinga Rusin toczy prawną batalię z firmą Aromeda, z którą współpracowała przy produkcji i promocji marki kosmetyków Pat&Rub by Kinga Rusin. - Miałam nieuczciwych wspólników - twierdzi Rusin. Prezenterka infomruje, że Aromeda nie ma praw do wytwarzania kosmetyków pod marką sygnowaną jej nazwiskiem, firma natomiast, że Rusin "dała tylko twarz” kosmetykom i nie włączała się w proces produkcyjny.

Article

Batalia między Kingą Rusin a firmą Aromeda toczy się z jednej strony o prawa do produkcji kosmetyków Pat&Rub, a z drugiej o wyegzekwowanie zaległości finansowych. Rusin twierdzi, że Aromeda jest jej winna 1,1 mln zł.

- Straciłam przez spółkę Aromeda Sp. z o.o. ponad 1,1 m zł, ponieważ tyle należy mi się z tytułu sprzedanych kosmetyków w ciągu ostatnich 8 lat! Aromeda Sp. z o.o. potwierdzała salda rozliczeń, więc nie ma tu żadnych wątpliwości - napisała prezenterka w oświadczeniu (pisownia oryginalna - red.). Dodała, że uzyskała sądowe postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia. Komornik zajął konta Aromedy pomimo protestów spółki.

Kinga Rusin twierdzi również, że jest właścicielem znaku towarowego i marki Pat&Rub, producentką kosmetyków oraz właścicielką receptur, na których są one oparte. Podkreśla, że uczestniczyła w procesie opracowywania receptur. - Wszystkie linie kosmetyków Pat&Rub korzystają z przysługującej mi ochrony Urzędu Patentowego. Aromeda Sp. z o.o. nie jest właścicielem receptur, nie stanowią one majątku tej spółki. Aromeda Sp. z o.o. nie może zlecać produkcji kosmetyków Pat&Rub - podaje prezenterka w oświadczeniu.

- Kwestie rozliczeń pomiędzy Panią Kingą Rusin a firmą Aromeda, wynikające z umowy o współpracy, są przedmiotem toczącego się sporu. Spółka kwestionuje wysokość kwot żądanych przez Panią Kingę Rusin, z powodu niewywiązywania się przez Panią Kingę Rusin ze zobowiązań wynikających z umowy. Od 2013 r. Kinga Rusin nie angażowała się zupełnie w działalność promocyjną marki PAT&RUB. Dlatego nie należy mylić „straty” z „roszczeniami”. A w tym przypadku mówimy o roszczeniach - informuje Aromeda w przesłanym do redakcji serwisu Wirtualnemedia.pl oświadczeniu.

Aromeda twierdzi również, że Kinga Rusin jest jedynie właścicielką znaku towarowego. Podnosi, że prezenterka nie jest i nigdy nie była udziałowcem firmy, a receptury, na bazie których produkowane są kosmetyki marki Pat&Rub stworzyła prezes spółki wraz ze współpracującymi z nią specjalistami. Według jej słów, wyłącznie Aromeda posiada prawa do produkcji owych kosmetyków na terytorium Polski.

- Pani Kinga Rusin jest jedynie właścicielką znaku towarowego Pat&Rub. Może pod tym znakiem produkować kosmetyki. Jednak z powodu braku własności receptur nie będą to już te kosmetyki, które dotychczas były znane pod marką Pat&Rub. Kinga Rusin musi stworzyć zupełnie inne kosmetyki. Niepokojącym jest fakt, że Kinga Rusin cały czas powtarza, że w nowej odsłonie kosmetyków PAT&RUB obecne receptury będą udoskonalone. To budzi wątpliwość. Jak można udoskonalać coś, czego się nie posiada? - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Aromedę.

Prezenterka zamierza wciąż angażować się w produkcję kosmetyków.  Jesienią br. ma zostać zaprezentowana ich nowa linia. - Będę ścigać sądownie wszystkich, którzy będą bez mojej zgody używać nazwy Pat&Rub i linii kosmetyków Pat&Rub - zapowiada Kinga Rusin.

Aromeda nie będzie już produkować kosmetyków pod marką Pat&Rub. Spółka jest natomiast nadal uprawniona do korzystania ze znaku towarowego dla celów wyprzedania posiadanych zapasów wyprodukowanych już kosmetyków. - Nieprawdziwe są wszelkie twierdzenia Pani Kingi Rusin o „żerowaniu” na tym znaku - twierdzi spółka.

Współpraca Rusin i Aromedy rozpoczęła się 8 lat temu. Firma podpisała z prezenterką umowę na promocję konkretnej linii kosmetyków. Trzy lata temu natomiast spółka postanowiła zacząć sprzedawać kosmetyki Naturativ na zagranicznych rynkach i większą uwagę poświęcić międzynarodowej ekspansji niż działalności na rynku polskim. Kosmetyki sprzedawane pod tą marką oparte są na tych samych recepturach, co Pat&RuBb. Od niedawna są dostępne również w Polsce.

Kinga Rusin ogłosiła, że kończy współpracę z Aromedą, natomiast spółka informuje, że to ona pierwsza zakończyła współpracę z prezenterką w marcu br.

- Było to związane z brakiem wywiązywania się pani Kingi Rusin ze zobowiązań dotyczących promocji marki Pat&Rub wynikających z umowy o współpracy między nią a Aromedą. Pani Kinga Rusin wiedziała od 3 marca 2016 r., że Aromeda rozwiązuje z nią umowę i tym samym rezygnuje ze sprzedaży produktów pod znakiem towarowym Pat&Rub. Fakt, że dopiero tuż po premierze marki Naturativ na rynku polskim w dniu 7 lipca br., pani Kinga Rusin rozpoczęła atak w mediach tradycyjnych oraz w social mediach skierowany przeciwko Aromedzie, świadczy o tym, że jest to strategia godząca w nową markę i tym samym interesy spółki - czytam w przesłanym oświadczeniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kinga Rusin toczy spór prawny o markę kosmetyków Pat&Rub. „Miałam nieuczciwych wspólników”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
qq
nie wiem kto ma rację w tym sporze, ale wiem, że nie kupię tych kosmetyków.. zbyt duże ryzyko
15 13
odpowiedź
User
czyt.
W artykule jest błąd. Naturative jest już dostępny w Polsce i tę markę ma produkować Aromeda.
11 11
odpowiedź
User
Gościówa
Te kosmetyki to marna podróbka Pat&Rub, stworzona na ukradzionych pani Rusin recepturach, która jest promowana poprzez żerowanie na dobrze znanej i lubianej od lat marce Pat&Rub by Kinga Rusin. Takie jest moje zdanie po lekturach WSZYSTKICH możliwych wypowiedzi.

W artykule jest błąd. Naturative jest już dostępny w Polsce i tę markę ma produkować Aromeda.
10 13
odpowiedź
User
czyt.
Te kosmetyki to marna podróbka Pat&Rub, stworzona na ukradzionych pani Rusin recepturach, która jest promowana poprzez żerowanie na dobrze znanej i lubianej od lat marce Pat&Rub by Kinga Rusin. Takie jest moje zdanie po lekturach WSZYSTKICH możliwych wypowiedzi.

W artykule jest błąd. Naturative jest już dostępny w Polsce i tę markę ma produkować Aromeda.
[/quote

Nie mam ochoty tracić czasu na lekturę "WSZYSTKICH możliwych wypowiedzi". Tym bardziej opinie osób zaangażowanych w tę zadymę. Poczekam na wyrok sądu.
13 9
odpowiedź
User
Iza
Aromeda twierdzi ,że Kinga Rusin była tylko twarzą Pat&Rub. Gdyby nie jej ogromne zaangażowanie:duża ilość filmików o każdym kosmetyki w których sama brała udział ,nie wiem czy bym zainteresowała się kosmetykami z tej firmy i była klientkom od ponad czterech lat. Zrobiła im niezłą reklamę.
Na rynku jest naprawdę dużo firm kosmetycznych, przebicie się nowej firmy i taka sprzedaż to sukces.
Odwaliła kawał dobrej roboty, a teraz się na nią wypieli.
Smutne.
11 9
odpowiedź