SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kinguin kończy współpracę z firmą Anny Streżyńskiej i zwalnia pracowników. "Stale zaczynamy i kończymy współpracę z partnerami"

Platforma Kinguin oraz firma MC² Solutions, której prezesem jest była minister cyfryzacji Anna Streżyńska zakończyły współpracę. Obie strony nie podają konkretnych powodów tej decyzji. Oprócz rozstania z MC² Solutions Kinguin planuje także zwolnienia pracowników. - Stale zaczynamy, a potem kończymy z naszymi klientami współpracę, bo to firma usługowa, realizujemy dla klientów ich biznesowe projekty - wyjaśnia Anna Streżyńska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Anna Streżyńska Article

MC² Solutions to firma technologiczna działająca m.in. w segmencie blockchain, której współzałożycielem i prezesem jest Anna Streżyńska. Spółka powstała po odejściu Streżyńskiej z funkcji ministra cyfryzacji, a niedługo później ogłoszono jej partnerstwo z platformą Kinguin przeznaczoną głównie do wymiany cyfrowych dóbr pomiędzy graczami komputerowymi.

W ramach współpracy MC² Solutions miała wspierać Kinguin od strony technologicznej pomagając we wdrażaniu nowych rozwiązań m.in. z obszaru blockchain.

Teraz, według informacji potwierdzonych przez Kinguin jego współpraca z MC² Solutions została zakończona. Żaden z byłych biznesowych partnerów nie podał konkretnych przyczyn decyzji o rozstaniu. Bartłomiej Bełc, rzecznik Kinguin w komunikacie skierowanym do Wirtualnemedia.pl ograniczył się jedynie do krótkiego komentarza. - Współpraca z MC2 Solutions została zakończona, a projekty wcześniej wspierane przez spółkę rozwijamy w strukturach naszej firmy - ujawnił Bartłomiej Bełc. Z kolei Anna Streżyńska w rozmowie z nami nie widzi niczego szczególnego w tym, że drogi MC² Solutions i Kinguin się rozeszły.

- Czy przedsiębiorca ma się tłumaczyć z zakończenia współpracy z innym przedsiębiorcą? - pyta Streżyńska. - Stale zaczynamy, a potem kończymy z naszymi klientami współpracę, bo to firma usługowa, realizujemy dla klientów ich biznesowe projekty. Plan mamy taki sam jak wcześniej, obsługujemy klientów w zakresie najnowocześniejszych technologii, jak każdy software house. Nic się nie zmienia - zapewnia szefowa MC² Solutions.

Oprócz zakończenia współpracy z MC² Solutions pojawiły się też informacje o tym, że Kinguin planuje redukcję pracowników. Według serwisu money.pl liczba zwolnionych osób ma sięgać 50. Bełc nie potwierdza skali redukcji, przyznaje jednak że zostanie ona przeprowadzona wyjaśniając motywy takiego rozwiązania.

- Kinguin dostosowuje swoją strategię do potrzeb zmieniającej się branży gier i esportu – zaznacza Bełc. - W ramach tego procesu spółka podejmuje działania konsolidacyjne, redukując liczbę istniejących stanowisk odchodząc od aktywności w tych obszarach, które nie pokrywają się z nową strategią. Jednocześnie w planach Kinguin jest realizacja szeregu strategicznych projektów obejmujących zaangażowanie fanów, rozwój esportu (od amatorów do profesjonalistów) oraz edukację - dzięki czemu możliwe będzie poszerzanie działalności w kluczowych obszarach wpływów. Dążąc do tego, jednocześnie wspieramy marketplace, który pozostaje miejscem tworzonym przez graczy dla graczy; miejscem, gdzie fani gamingu mają głos i moc decydowania o przyszłości – zapowiada rzecznik Kinguin.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kinguin kończy współpracę z firmą Anny Streżyńskiej i zwalnia pracowników. "Stale zaczynamy i kończymy współpracę z partnerami"

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
Pół roku i po biznesach. To ta pani, co dużo mówi, a mało robi, więc nic dziwnego, że taki koniec.
32 15
odpowiedź
User
Ładny kwiatek
Tak się kończą biznesy tych co to byli nie do zastąpienia jako ministrowie. Płakała po mediach, że - "przez cztery miesiące wysadzano Ministerstwo Cyfryzacji w powietrze" /oczywiście będące wtedy pod jej kierownictwem/ usłużni dziennikarze pisali, że jest fachowcem nie do zastąpienia, a tu co Ministerstwo bez niej kwitnie, a jej biznes zwiądł po paru m-cach.
20 17
odpowiedź
User
Dino
Coś Ania w świecie realnym nie może zaistnieć...
22 9
odpowiedź
User
adamb_k
@Ładny kwiatek
Ministerstwo bez niej kwitnie? buahahaha ;)))
Tam się już nic nie dzieje! większość projektów zatrzymanych!
Szkoda Pani Ani, jej miejsce było w MC ale polityka ją wykończyła...szkoda jej do biznesu!
19 24
odpowiedź
User
Dr Rabin Ka
Pomyśleć, że to był ponoć najbardziej fachowy minister wśród ekspertów PiS-u, uwzględniając w tym gronie zarówno etnografkę Szydło, jak i historyka Morawieckiego...
25 9
odpowiedź