SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV chce wykupić resztę akcji Stopklatki i wycofać ją z giełdy

Zarząd Kino Polska TV zdecydował, że firma wykupi pozostałe 2,24 proc. akcji Stopklatki i wycofa spółkę z rynku giełdowego NewConnect. Jej większościowym akcjonariuszem jest od połowy ub.r.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i StopklatkiArticle

Decyzja zarządu Kino Polska TV w sprawie wykupu reszty akcji Stopklatki została już zatwierdzona przez radę nadzorczą firmy. Nie podano natomiast, jaka cena zostanie zaoferowana posiadaczom tych akcji.

- Utrzymywanie Stopklatki na giełdzie nie ma już uzasadnienia, płynność akcji tej spółki jest niska, a jej potrzeby finansowe związane np. z inwestycjami nie wymagają obecności na rynku publicznym. Możemy zaspokajać je w ramach grupy kapitałowej Kino Polska TV. Szczegóły dotyczące wykupu ogłosimy niebawem - uzasadnia Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

Firma w połowie ub.r. za 32,2 mln zł przejęła od Agory 41 proc. akcji Stopklatki, zwiększając udział w jej kapitale do 82,6 proc. Jesienią ub.r. kupiła kolejne pakiety walorów spółki i obecnie ma 97,8 proc. jej kapitału.

Kurs Stopklatki mocno w górę

Stopklatka jest notowana na NewConnect, bocznym rynku warszawskiej giełdy, od sierpnia 2010 roku. Firma nadaje kanał Stopklatka TV dostępny m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej. W pierwszej połowie br. osiągnęła wzrost przychodów o 6,1 proc. do 13,75 mln zł, natomiast dzięki spadkowi kosztów operacyjnych miała 158 tys. zł zysku operacyjnym, a strata netto zmalała o 1,63 mln zł.

W czwartek po informacji o planie wykupu przez Kino Polska TV pozostałych walorów kurs Stopklatki podskoczył o 32,8 proc. do 7,70. Poprzednio akcje spółki tak drogie były w połowie ub.r. Przy takim kursie kapitalizacja spółki wynosi 86,02 mln zł.

Grupa kapitałowa Kino Polska TV w minionym półroczu zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 39 proc. do 89,54 mln zł i zysku EBITDA o 46 proc. do 38,02 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 35,53 do 10,21 mln zł.

Kino Polska TV daje 6,20 zł za akcję Stopklatki

W piątek po południu obie spółki poinformowały w komunikatach, że Kino Polska TV wezwało do sprzedaży 250 476 akcji Stopklatki po 6,20 zł za sztukę.

Zapisy do sprzedaży będą przyjmowanie od 31 października do 29 listopada. Zaznaczono, że planowaną datą realizacji transakcji na warszawskiej giełdzie jest 3 grudnia, a datą rozliczenia transakcji - 5 grudnia.

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV chce wykupić resztę akcji Stopklatki i wycofać ją z giełdy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dno ludzkie
Na kino Polska leci non stop to samo
odpowiedź
User
muszkins
Na kino Polska leci non stop to samo

A zastanawiałeś się dlaczego tak jest ?
odpowiedź
User
Zwda
Telewizja to jedna wielka Stopklatka.
odpowiedź