SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

11 maja zmiany w Kino Polska TV. Przedstawiciel Canal+ w zarządzie

11 maja dojdzie do walnego zgromadzenia akcjonariuszy Kino Polska TV. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że zapadną wtedy decyzje o zmianach w radzie nadzorczej i zarządzie spółki. Trafi do niego przedstawiciel Canal+ lub francuskiego koncernu Vivendi, do którego należy ten nadawca.

Kanał telewizyjny Kino PolskaArticle

W zeszłym tygodniu Grupa Canal+ skorzystała z opcji nabycia pozostałych 30 proc. udziałów spółki Digital SPI International, do której należy 66 proc. akcji Kino Polska TV. Już wtedy informowaliśmy, że dojdzie do zmian w gremiach zarządzających Kino Polska TV i jej spółki zależnej Stopklatka. Od 2014 roku prezesem Kino Polska TV jest Bogusław Kisielewski.

Z naszych informacji wynika, że pozostanie on na stanowisku. Z zarządem pożegnają się za to Berk Uziyel i Loni Farhi, którzy w środę odeszli także ze SPI International.

W zarządzie Kino Polska TV zasiadają jeszcze: Gultan Levent i Katarzyna Woźnicka. Członkami rady nadzorczej spółki są natomiast: Loni Farhi, Stacey Sobel, Alber Uziyel, Marcin Boroszko, Jezus Perezagua-Sanchez,  i Krzysztof Rudnik. W spółce Stopklatka prezesem jest także Kisielewski, a zasiadają w nim Woźnicka i Uziyel. W skład rady nadzorczej wchodzą Farhi, Uziyel i Orłowski.

Canal+ jedynym właścicielem SPI International

Po nabyciu 30 proc. dodatkowych udziałów przez Canal+, zarządzenie SPI International przejęli Erwan Luherne, dyrektor ds. integracji biznesowej w Canal+ International oraz Jeroen Bergman, członek zarządu luksemburskiej Grupy M7 należącej do Canal+. Luherne został dyrektorem zarządzającym SPI International, a Bergman odpowiada za kontent i rozwój biznesu. - Stale będziemy dążyć do rozwoju firmy, wykorzystując jej solidne fundamenty i know-how Grupy Canal+. Zamierzamy nadal dostarczać naszym widzom angażujące i dostosowane do ich potrzeb treści – zapowiedzieli wówczas.

Canal+ zapowiedział przejęcie 70 proc. udziałów SPI International we wrześniu 2021 roku. Transakcję sfinalizowano w marcu 2022 roku po uzyskaniu zgód polskiego i węgierskiego organu antymonopolowego.  Zgodnie z zawartą wówczas umową, założyciel i prezes zarządu SPI - Loni Farhi oraz Berk Uziyel - mieli nadal zarządzać SPI.

- To bardzo ekscytująca wiadomość i początek nowej ery dla SPI International. Canal+ i SPI mają wspólną wizję ciągłego wzrostu i silnej obecności na rynkach międzynarodowych. Od lat jesteśmy strategicznymi partnerami i zbudowaliśmy w tym czasie świetną relację biznesową, opierającą się na współpracy oraz wspólnym osiąganiu celów. Teraz łączymy siły pod jednym dachem. Dzięki Canal+ wzrost SPI jeszcze bardziej przyśpieszy, a obie firmy wykorzystają naturalne synergie. SPI International dysponuje niebywale utalentowanym zespołem, który w ostatnim dziesięcioleciu pozwolił firmie osiągnąć niezwykły wzrost. Teraz, wraz z tym zespołem, z wielką radością staniemy się częścią rodziny Canal+. Nasze połączone siły z pewnością przyczynią się do wzmocnienia naszego portfolio produktów rozrywkowych i pozwolą poszerzyć dystrybucję naszych fascynujących treści do znacznie większej liczby odbiorców - stwierdzili we wspólnym oświadczeniu.

Dla polskiego Canal+ inwestycja w SPI oznaczała wejście w telewizję naziemną. Do nowego nabytku grupy należą bowiem kanały Stopklatka i Zoom TV. Ponadto SPI International Polska jest też właścicielem kanałów Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Kino TV, FilmBox Extra, FilmBox Premium, FilmBox Family, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FightBox, Dizi, DocuBox, Fast&Fun Box i 360 TuneBox. Nadal część stacji związanych z SPI International nie jest oferowanych poprzez platformę cyfrową Canal+, ani serwis streamingowy Canal+ online. To na przykład Dizi, DocuBox, Fast&Fun Box, 360 TuneBox. Niektóre z nich oferuje Polsat Box Go.

Dołącz do dyskusji: 11 maja zmiany w Kino Polska TV. Przedstawiciel Canal+ w zarządzie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Nie eirm kto pisał ten komentarz wspólników ale takiej korpo mowy trawy o niczym to by się nawet tvn nie powstydził. Najbardziej ujęła mnie kwestią jak bardzo wszyscy się cieszymy.
odpowiedź
User
ilonka
Zezowaty tłuścioszek o śliskich łapkach już nawilża usteczka by lizać tyły nowych Panów ;)
odpowiedź
User
Tvo
Tylko czekać aż będzie rebranding tych kanałów na te z canal+ lub + w nazwie
odpowiedź