SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV: wpływy wzrosły o 12 proc., 6,5 mln zł zysku, bez dywidendy za ub.r.

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Kino Polska TV zwiększyły się o 12,5 proc. do 57,39 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 5,8 proc. zysk netto poszedł w górę z 4,2 do 6,36 mln zł.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i StopklatkiBogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i Stopklatki

Przychody z kanałów Filmbox i stacji tematycznych zwiększyły się z 25,5 do 29,64 mln zł, a zysk - z 5,19 do 8,39 mln zł. W segmencie kanałów Kino Polska wpływy wzrosły z 7,15 do 8,56 mln zł, a zysk - z 2,87 do 4,52 mln zł.

- Nasz biznes rozwija się i szybko rośnie między innymi dzięki atrakcyjnej ofercie programowej, którą skutecznie rywalizujemy o uwagę widzów. W pierwszym kwartale tego roku średni dzienny czas oglądania naszych stacji łącznie wyniósł ponad 45 minut, czyli był o prawie 17 proc. więcej niż rok wcześniej. To wynik wyraźnie lepszy od średniej rynkowej, gdzie wskaźnik ATS spadł w tym samym czasie o 4 proc. Jednocześnie wyraźnie urósł nasz udział w oglądalności widowni komercyjnej, co przełożyło się na większe o ponad 20 proc. przychody z reklam - komentuje Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

Nadawana w naziemnej telewizji cyfrowej Stopklatka TV osiągnęła wzrost przychodów z 7,53 do 9,01 mln zł i zysku z 307 do 929 tys. zł. Natomiast wpływy Zoom TV zmalały z 4,38 do 4,28 mln zł, a strata pogłębiła się z 1,27 do 1,77 mln zł.

W zeszłym kwartale emisja i sprzedaż licencji stanowiły ponad 60 proc. wpływów grupy Kino Polska TV, a pozostałą część zapewniła sprzedaż reklam. Przychody na rynkach zagranicznych zwiększyły się o 13,6 proc.

Koszty operacyjne firmy wzrosły znacznie słabiej od przychodów - o 5,8 proc. do 44,64 mln zł.

Zysk EBITDA firmy poszedł w górę z 20,63 do 25,65 mln zł, zysk operacyjny - z 5,91 do 8,71 mln zł, a zysk netto - z 4,2 do 6,36 mln zł.

- W pierwszym kwartale 2021 roku znacząco zwiększyliśmy zysk netto, głównie poprzez wzrost przychodów i udziału w rynku kanałów telewizyjnych, a także dzięki kontroli kosztów i większej rentowności prawie wszystkich segmentów naszej działalności. Wygenerowana gotówka pozwoliła nam na istotne zmniejszenie zadłużenia kredytowego - podkreśla Bogusław Kisielewski

Zobowiązania kredytowo-pożyczkowe firmy w części długoterminowej zmalały rok do roku z 35,19 do 33,89 mln zł, a w części krótkoterminowej - z 7,69 do 7,41 mln zł.

Kino Polska TV nie wypłaci dywidendy

W czwartek zarząd Kino Polska TV zdecydował, że po uzyskaniu pozytywnej opinii rady nadzorczej zaproponuje walnemu zgromadzeniu, żeby cały jednostkowy zysk spółki, w wysokości 20,59 mln zł, przeznaczyć na kapitał zapasowy.

- Priorytetem zarządu jest zachowanie bezpieczeństwa i płynności finansowej spółki. W opinii Zarządu, powyższa decyzja pozwoli na utrzymanie efektywnego poziomu inwestycji w dalszy rozwój emitenta. Umożliwi także realizację przyjętej polityki spłaty zadłużenia w warunkach przedłużającej się pandemii COVID-19 - stwierdzono w komunikacie giełdowym.

W czwartek akcje Kino Polska TV staniały o 2,9 proc. Na koniec sesji kurs wynosił 13,25 zł, co przełożyło się na kapitalizację wynoszącą 262,6 mln zł. 66,15 proc. walorów spółki należy do SPI International.

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV: wpływy wzrosły o 12 proc., 6,5 mln zł zysku, bez dywidendy za ub.r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl