SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV z mniejszymi przychodami. Ogromny wzrost zysku netto

Kino Polska TV, nadawca m.in. stacji Kino Polska i Filmbox, zakończyła pierwszy kwartał br. ze spadkiem przychodów i dużym wzrostem zysku netto, dzięki sprzedaży udziałów w Stopklatce. Spółka obniżyła też prognozę zysku EBITDA.

Skonsolidowane przychody nadawcy sięgnęły w I kwartale br. 24,14 mln zł, były o 6,5 proc. mniejsze niż rok temu. Zysk operacyjny wzrósł z 4,98 mln zł do 40,84 mln zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w I kwartale br. 39,47 mln zł (rok wcześniej wynosił 4,29 mln zł).

Tak duży wzrost zysku netto to skutek sprzedaży Agorze 41,04 proc. udziałów w spółce Stopklatka SA, nadawcy kanału Stopklatka TV, który od marca br. nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Agora zapłaciła za przejęte udziały 2,15 mln zł, jednak wartość godziwa pozostałego udziału Kina Polska w Stopklatce wyniosła aż 38,3 mln zł.
W I kwartale br. Kino Polska TV w ujęciu jednostkowym zanotowało jednak stratę na poziomie 74 tys. zł wobec 1,24 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka obniżyła też prognozę skonsolidowanego zysku EBITDA za rok 2014. Zamiast 55 mln zł ma on wynieść 42 mln zł.
- Obniżenie prognozy zysku EBITDA za rok 2014 jest w głównej mierze następstwem fuzji nc+ i związanego z nią odpływu części abonentów nowopowstałej platformy, co wpłynęło na zmniejszenie przychodów Grupy Kapitałowej Kino Polska TV S.A. pozyskiwanych od tego kontrahenta o ok. 35 proc. - napisano w komunikacie. - Ponadto, w Czechach w związku ze znaczną konkurencją ze strony kanałów telewizyjnych rozpowszechnianych w ramach bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej przychody z emisji kanałów filmowych marki Filmbox są na niższym poziomie niż prognozowano - dodano.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV z mniejszymi przychodami. Ogromny wzrost zysku netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl