SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV zainwestuje w stację lokalną, którą szykuje PIKE

Kino Polska TV zawarło warunkową umowę objęcia 49 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Cable Television Networks & Partners za kwotę 10 mln zł. Wejdzie ona w życie pod warunkiem, że firma otrzyma koncesję na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej stacji o charakterze lokalno-samorządowym.

Article

Cable Television Networks & Partners to spółka utworzona przez Polską Fundację Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL związaną z Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej. Startuje ona w konkursie na nadawanie na MUX-8 stacji uniwersalnej, prezentującej aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierającej m.in. audycje poświęcone idei samorządności, funkcjonowaniu lokalnych społeczności czy edukacji obywatelskiej.

Kino Polska TV zamierza wesprzeć projekt planowanego kanału od strony technicznej i redakcyjnej, dostarczyć mu kontent, a także udzielić nowej telewizji pożyczki w wysokości do 20 mln zł na zakup lub produkcję programów.

Przypomnijmy, że Kino Polska TV poprzez spółkę zależną Cyfrowe Repozytorium Filmowe rywalizuje też w konkursach na nadawanie na MUX-8 kanału filmowo-rozrywkowego oraz kanału lifestylowego, który ma promować aktywny rozwój człowieka (zobacz więcej). Spółka ma obecnie w portfolio takie stacje jak Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Filmbox, jest też współwłaścicielem telewizji Stopklatka TV, nadającej na MUX-1.

Do konkursu na stację o charakterze lokalno-samorządowym poza Cable Television Networks & Partners zgłosili się też tacy nadawcy jak Discovery Polska, Superstacja (chce ona utworzyć kanał NonStop 24), Radio Eska (należące do ZPR Media) oraz TV Zone (spółka zależna Agory)

 

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV zainwestuje w stację lokalną, którą szykuje PIKE

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ex
Życzę powodzenia PIKE :)
odpowiedź