SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV zajmie się obsługą redakcyjną i techniczną Zoom TV, będą treści od Grupy Onet.pl

Grupa Onet.pl będzie partnerem programowym kanału lokalno-samorządowego Zoom TV, któremu przyznano koncesję na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Jak tylko stacja otrzyma decyzję KRRiT o koncesji, 49 proc. udziałów jej nadawcy za 10 mln zł przejmie Kino Polska TV.

Article

Wnioski o koncesję dla stacji o profilu lokalno-samorządowym na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej złożyło pięć podmiotów. W czwartek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że koncesję otrzyma spółka Cable Television Networks & Partners dla kanału o nazwie Zoom TV.

Obecnie wyłącznym właścicielem firmy jest Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL, założona przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. Przy czym pod koniec października Kino Polska TV zawarło warunkową umowę objęcia za 10 mln zł 49 proc. udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. W piątek strony potwierdziły, że sfinalizują umowę, jak tylko Cable Television Networks & Partners otrzyma oficjalną decyzję KRRiT o przyznaniu koncesji.

Ramówkę Zoom TV mają wypełniać programy prezentujące aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także dotyczące samorządności i funkcjonowania lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego. Materiały mają być przygotowywane w ścisłej współpracy z organizacjami społecznymi i lokalnymi liderami opinii. Nadawca zapowiada, że treści informacyjne będą miały charakter pozytywny, a programy publicystyczne i poradnikowe będą oparte na atrakcyjnych, rozrywkowych formułach.

Fundacja PIKSEL podkreśla, że współpracuje już z lokalnymi nadawcami telewizyjnymi, którzy od lat zajmują się bieżącymi problemami swoich społeczności i są w kontakcie z władzami samorządowymi. Dlatego będzie odpowiedzialna za dostarczanie treści związanych z aktualnościami lokalnymi i publicystyką.

Z kolei Kino Polska TV zajmie się pozyskiwaniem pozostałych treści oraz obsługą programową, redakcyjną i techniczną nowego kanału. W ramówce znajdą się m.in. materiały wideo o tematyce informacyjnej, publicystycznej i rozrywkowej przygotowywane przez dziennikarzy Grupy Onet.pl, która będzie tym samym partnerem programowym Zoom TV.

Pod koniec października Kino Polska TV zapowiedziało też, że udzieli nadawcy nowej stacji pożyczki w wysokości do 20 mln zł na zakup i produkcję programów. Kino Polska TV jest już współwłaścicielem (drugi to Agora) kanału filmowego Stopklatka TV emitowanego na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV zajmie się obsługą redakcyjną i techniczną Zoom TV, będą treści od Grupy Onet.pl

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom2
Ciekawy jestem co też Kino Polska pokaże, bo to co teraz widzę to rozpacz. Filmoteka Polska jest taka bogata a na tym kanale 20 filmow puszczanych na okrągło.
odpowiedź
User
Ex
Czyli rozumiem ONET będzie zajmował się programami w nowej stacji za "Bóg zapłać" ?? Skoro Kino Polska bedzie miało 49% a PIKE 51% to na to wychodzi że będą charytatywnie :D
odpowiedź