SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kinoulty Research bada Nikona

Badania reklam aparatów fotograficznych, przeprowadzone przez Kinoulty Research, pokazują, że kampanie Nikona są jednymi z najbardziej znanych w Polsce.

Profil reklamy Nikona jest najsilniejszy i najbardziej wyróżnia się spośród reklam innych marek fotograficznych, a jego najwyższa świadomość występuje wśród mężczyzn w wieku 18-24 lata.

Reklamy Nikona znane są przede wszystkim z prasy oraz billboardów. Ich profil jest najsilniejszy pośród wszystkich mierzonych marek w ogólnej ocenie, w szczególności w swojej unikalności.

Badanie zwyczajów zakupowych aparatów cyfrowych w Polsce ukazało jakie jest najważniejsze źródło informacji dla klientów, jakie są główne powody wyboru aparatu cyfrowego, w jakich sklepach klienci najczęściej dokonują zakupów oraz jaką rozdzielczość matrycy najchętniej wybierają.

Przeprowadzane badania wykazują, że przed decyzją o wyborze konkretnego aparatu i finalnym zakupem klienci najchętniej zasięgają rady znajomych i przyjaciół. W porównywalnym stopniu klienci cenią sobie opinie fachowców w prasie lub w internecie oraz sprzedawców w sklepie. Trzeba zauważyć, że zsumowanie opinii specjalistów daje wynik porównywalny z tym, jaki uzyskali znajomi i przyjaciele.

Podejmując ostateczną decyzję o zakupie konkretnego aparatu cyfrowego, 30% kupujących kieruje się przede wszystkim marką producenta. Równie ważna przy finalnym zakupie jest cena aparatu, na którą zwraca uwagę aż 27% klientów. Dużo mniejsze znaczenie ma rekomendacja osoby znajomej. Planując zakup aparatu cyfrowego klienci najchętniej wybierają rozdzielczość rzędu 4-5 mln pikseli.

Wybierając miejsce zakupu aparatu cyfrowego kupujący najchętniej kierują się do dużego sklepu foto/AGD/RTV (37% wskazań). W równym stopniu cenią sobie sklepy wielkopowierzchniowe typu hiper i supermarket (22%) oraz specjalistyczne sklepy fotograficzne i laboratoria (20%). Sklepy komputerowe wciąż są bardzo rzadko wybierane jako miejsce zakupu aparatu cyfrowego (3%).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kinoulty Research bada Nikona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl