SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kiwi TV może ruszyć kilka miesięcy po uruchomieniu MUX-8. Koszt inwestycji to 30 mln zł

Agora chce rozbudować swoją pozycję na rynku reklamy telewizyjnej w związku z miejscem na MUX-8 dla kanału Kiwi TV. - Pierwszym krokiem będzie zdobycie popularności wśród widzów - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory.

Bartosz Hojka, prezes Agory Article

O koncesję na nadawanie na MUX-8 dla uniwersalnego kanału o charakterze lifestylowym walczyło siedmiu nadawców. Kilka dni temu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że swój kanał na multipleksie ósmym naziemnej telewizji uruchomi Green Content, spółka zależna Agory, która zgłosiła w postępowaniu kanał Kiwi TV.

W ciągu 14 dni od wydania decyzji koncesyjnej Agora dofinansuje Green Content kwotą 10 mln zł. Spółka zakłada, że proces inwestycyjny w nowym projekcie telewizyjnym zamknie się w kwocie około 30 mln zł i będzie zbliżony do kosztów, które poniesiono na rozwój Stopklatki TV. Pracami związanymi z uruchomieniem kanału pokieruje Agnieszka Sadowska, odpowiedzialna za rozwój projektów telewizyjnych w Agorze i członek zarządu Stopklatki TV.

Spółka nie ujawnia na razie, kiedy rozpocznie inwestowanie w kontent potrzebny do ramówki stacji. Bartosz Hojka zwraca uwagę, że na konkretne terminy wpływ będzie mieć zakończenie postępowania odwoławczego dotyczące wyboru operatora MUX-8. - Rozpoczęliśmy przygotowania do startu Kiwi TV i zakładamy, że jesteśmy w stanie wystartować w ciągu kilku miesięcy od momentu formalnego wydania decyzji w sprawie uruchomienia tego projektu - podkreśla Bartosz Hojka, prezes Agory.

Grupa Agora nie podaje również prognoz, kiedy przygotowywany projekt może stać się rentowny. - Szacujemy, że osiągnięcie progu rentowności następuje po przekroczeniu 1 proc. udziału w oglądalności. Pierwszym elementem w rozwoju Kiwi TV będzie zatem zdobycie popularności wśród widzów i osiągnięcie jak najwyższych wyników oglądalności - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory.

Kiwi TV ma być kanałem lifestylowym, a w jego ramówce pojawią się m.in. pozycje promujące sport i aktywne spędzanie czasu. Agora tłumaczy, że od strony marketingowej nazwa kanału została dobrze przemyślana. - Nazwa Kiwi TV jest bardzo trafiona, jestem przekonany, że spodoba się widzom - zapewnia Hojka.
 
Warto dodać, że Agora starała się o wszystkie cztery miejsca na MUX-8. Hojka podkreśla, że spółka czeka obecnie na formalną decyzję KRRiT o przyznaniu miejsc. - Dopiero po zapoznaniu się z jej uzasadnieniem można będzie rozważyć złożenie wniosków odwoławczych od decyzji Rady - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl prezes Agory.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kiwi TV może ruszyć kilka miesięcy po uruchomieniu MUX-8. Koszt inwestycji to 30 mln zł

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Konkret
"Nazwa kiwi spodoba sie widzom" - kazdy ma w 4 literach nazwe stacji. Wazne jaka ta stacja ma oferte programowa... rownie dobrze moze sie nazywac PaxTV PapaTV PopoTv YoloTv swagTv
26 9
odpowiedź
User
Optymista44
Za pół roku Agora będzie bankrutem. Nie będzie jej stać na utrzymanie TV naziemnej. Zaraz skończą się reklamy. (spółki skarbu państwa zmienią władze i koniec) Samą gazetą się nie uda utrzymać projektu.
22 27
odpowiedź
User
mm
Podejrzewam że większość programu stacji to będą programy o tzw gejach i kulturze żydowskiej. Nie wróżę sukcesu.
24 28
odpowiedź
User
marylka
tak samo zarobi na siebie jak polotv, stopklatka tv, fokustv i atm ....wszyscy wiedzą że naziemne kanały dvbt to duży wydatek (jak każda telewizja) ale też w dalszej perspektywie zyski. Najważniejsze jest wyróżnienie się jakością merytoryczną i techniczną, agregacją osobowości - to w końcu kanał livestylowy, a takich już jest trochę i z przebiciem się do czołówki będzie kosztowało trochę pracy.
21 8
odpowiedź
User
lol
O tzw chrześcijaninach też będą programy.
11 11
odpowiedź