SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Producent „Klanu” przy niższych przychodach podwoił zysk

W ub.r. spółka Triplan, od wielu lat produkująca dla Telewizji Polskiej telenowelę „Klan”, zanotowała spadek przychodów o 5,2 proc. do 19,45 mln zł, a jej zysk netto poszedł w górę z 286,1 do 561,1 tys. zł.

Kadr z telenoweli „Klan”, w której poruszany jest temat COVID-19; fot. TVP Article

W sprawozdaniu złożonym w KRS firma Triplan podała, że podpisała umowę z Telewizją Polską na produkcję „Klanu” w latach 2021-2023.

- Podjęte również zostaną działania zmierzające do pozyskiwania nowych scenariuszy filmowych i telewizyjnych, a także prowadzone będą rozmowy z nadawcami, zarówno publicznymi, jak i komercyjnymi, w zakresie pozyskiwania nowych produkcji filmów i seriali - zaznaczyła.

Premierowe odcinki „Klanu” 31 sierpnia ub.r. do 25 czerwca br. oglądało 1,24 mln osób. Udział TVP1 w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 11,43 proc. w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 6,71 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 7,14 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Nowe odcinki telenoweli będą pokazywane w TVP1 od 6 września w dotychczasowym paśmie - w dni powszednie o godz. 17.55.

Wydatki w dół, zysk mocno w górę

Koszty sprzedanych przez Triplan produktów, towarów i materiałów zmalały z 19,58 do 17,93 mln zł, a koszty ogólnego zarządu - z 575,4 do 551,7 tys. zł.

Po wybuchu epidemii spółka oszczędziła 8,5 tys. zł dzięki umorzeniu przez trzy miesiące składek pracowniczych na ZUS.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zysk sprzedażowy firmy poszedł w górę z 373,6 do 967,9 tys. zł, zysk brutto - z 358,2 do 696,2 tys. zł, a zysk netto - z 286,1 do 561,1 tys. zł. Spółka w ub.r. zapłaciła 135,2 tys. zł podatku dochodowego, a rok wcześniej - 72,1 tys. zł.

Po 50 proc. udziałów firmy mają członkowie jej zarządu: Paweł Karpiński i Wojciech Niżyński. Zdecydowali, że jej zeszłoroczny zysk netto w całości trafi na fundusz zapasowy.

Dołącz do dyskusji: Producent „Klanu” przy niższych przychodach podwoił zysk

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oszołomiony
No brawo! Dla logicznie myślących – jak podwoić zysk przy niższych przychodach? Kiedy byłem na planie tej superprodukcji, to nie było nawet obiadu w barobusie, nie mówiąc o jakimś np. śniadaniu. Coś tam podobno dowożono z zewnątrz, ale nie dla wszystkich. A gdy zapytałem bladym świtem pana w barobusie, czy jest może coś do zjedzenia, to mi zakomunikował, że "tu każdy przynosi swoje" i wyprosił średnio grzecznie. Sam plan równie biedny, operator przeradza się powoli w "mistrza światła zastanego". Ciekawe gdzie przycięli jeszcze, kto wyleciał z roboty, komu obniżyli stawkę itp.
0 0
odpowiedź
User
pracownik_Woronicza17
Oto rodzina vice-premiera PiS profesora Piotra Glińskiego. Aktorki z Klanu! Okazuje się, że profesor jest spokrewniony z artystami, których na co dzień oglądamy w telewizji. Bratowa – znana aktorka Joanna Żółkowska . A pasierbica brata to serialowa gwiazda, Paulina Holtz. Dopóki będzie Prezesem Jacek Kurski i Ministrem od Kultury profesor Piotr Gliński to telenowela KLAN będzie miała się dobrze !
0 0
odpowiedź