SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Klaudiusz Pobudzin zrezygnował, Jarosław Olechowski p.o. dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

Z funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (odpowiadającej za treści informacyjne i publicystyczne w Telewizji Polskiej) zrezygnował Klaudiusz Pobudzin. Obowiązki dyrektora TAI przejął Jarosław Olechowski, poprzednio szef „Wiadomości”.

Klaudiusz Pobudzin dyrektorem TAI był od maja ub.r., wcześniej przez niecały rok (od sierpnia 2016 roku) kierował redakcją „Teleexpressu” oraz przez ponad pół roku był reporterem „Wiadomości”.

Z Telewizją Polską jest związany od początku 2016 roku (wcześniej pracował m.in. w Telewizji Trwam). Dołączył do redakcji „Wiadomości” po tym, jak krótko po powołaniu nowego zarządu TVP zmieniło się kierownictwo i większość reporterów programu. Wiele materiałów Pobudzina oceniano jako stronnicze, szeroko komentowano zwłaszcza relację na temat braku manifestacji KOD-u oraz rozmowę z ówczesnym liderem tej organizacji Mateuszem Kijowskim o jego zaległościach w płaceniu alimentów. Pod koniec sierpnia ub.r. jako szef TAI instruował podwładnych, żeby relacjonując rocznicę wybuchu II wojny światowej mówili o Niemcach, a nie hitlerowcach.

Jarosław Olechowski od sierpnia ub.r. był szefem „Wiadomości”, zastąpił na tym stanowisku Marzenę Paczuską. Przedtem, od początku 2016 roku, pracował jako reporter w tym programie, relacjonował m.in. wydarzenia w polskiej polityce.

Z Telewizją Polską jest związany od 10 lat, był m.in. reporterem TVP Info. Wcześniej pracował m.in. w Telewizji Puls.

TVP w komunikacie nie podała powodu rezygnacji Klaudiusza Pobudzina ani tego, czy będzie on dalej pracował w firmie. Z Pobudzinem na razie nie udało nam się skontaktować.

Olechowski będzie czwartym szefem TAI w ciągu nieco ponad dwóch lat. Od stycznia do sierpnia 2016 roku tę funkcję pełnił Mariusz Pilis, potem do maja ub.r. Piotr Lichota, którego zastąpił Klaudiusz Pobudzin.

Telewizyjna Agencja Informacyjna odpowiada za wszystkie treści informacyjne i publicystyczne w ogólnopolskich kanałach Telewizji Polskiej - przede wszystkim za TVP Info oraz „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” (które od końca sierpnia ub.r. są emitowane także w TVP Info).

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. TVP Info miało 3,83 proc. udziału w rynku oglądalności, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej, i było drugą po TVN24 najpopularniejszą stacją informacyjną. Z kolei przeciętna oglądalność „Wiadomości” w TVP1 wynosiła 2,37 mln widzów, „Teleexpressu” w TVP1 - 2,39 mln, a „Panoramy” w TVP2 - 1,22 mln.

Jarosław Olechowski jako szef „Wiadomości” wiele razy jesienią chwalił się wynikami oglądalności programu z pojedynczych dni (najczęściej weekendów), kiedy wyprzedzał on „Fakty” TVN. Przekonywał też, że w pomiarze Nielsen Audience Measurement wyniki kierowanego przez niego programu są zaniżane wskutek zmian w panelu badawczym.

W zeszłym tygodniu TVP przedstawiła szczegóły własnego pomiaru oglądalności, opartego na danych ze 180 tys. gospodarstw domowych korzystających z usługi telewizyjnej Netii. Jednocześnie prace nad nowym badaniem oglądalności telewizji i słuchalności radia zaczęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Dołącz do dyskusji: Klaudiusz Pobudzin zrezygnował, Jarosław Olechowski p.o. dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pereiro
Wiódł ślepy kulawego.
odpowiedź
User
Bobby
W komunie też byli szmaciarze wcześniej szmalcownicy , szkoda że ambicja przerasta zdrowy rozsądek a raczej nie ambicja a parcie na stołek. Miłego wysiadywania panie Olechowski Jarosławie kiedyś historia Ciebie rozliczy
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Jeden awansował szybko bo mu talent i doświadczenie nie przeszkadzało, drugi zaczął awansować, gdy talent i inteligencja przestały być w TVP potrzebne.


Jak to mówią od samego mieszania herbata nie zrobi się...
Lepiej nie będzie.
odpowiedź