SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyła kampania „Klimat się zmienia. Zmień sposób myślenia!”

Rozpoczęła się kampania informacyjno-promocyjna pod hasłem „Klimat się zmienia. Zmień sposób myślenia!”. Działania realizowane są w ramach projektu Klimada 2.0 Instytutu Ochrony Środowiska we współpracy z agencjami DSK, 38 Content Communication i JU.

fot. Shutterstock.comArticle

Klimada 2.0 to projekt realizowany przez Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy. Jego pełna nazwa to „Baza wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków oraz kanałów jej upowszechniania w kontekście zwiększania odporności gospodarki, środowiska i społeczeństwa na zmiany klimatu oraz przeciwdziałania i minimalizowania skutków nadzwyczajnych zagrożeń”.

Tematyka projektu jest niezwykle istotna, ponieważ zmiany klimatu są jednym z najpoważniejszych zagrożeń XXI wieku.  W działania te muszą angażować się rządy i społeczności lokalne.  Jednym z zadań realizowanych w ramach projektu jest kampania informacyjno-promocyjna prowadzona pod hasłem „Klimat się zmienia. Zmień sposób myślenia!”.

Głównym jej celem jest dostarczenie niezbędnych informacji na temat zmian klimatu i możliwości adaptacji do ich skutków strategicznym grupom odbiorców, a także edukacja społeczeństwa, jak za pomocą codziennych dobrych nawyków zmniejszać wpływ na globalne ocieplenie i chronić środowisko naturalne.

Działania prowadzone w ramach kampanii będą obejmowały komunikację w mediach społecznościowych, Internecie oraz działania public relations,  na które składać się będzie m.in. regularna dystrybucja informacji prasowych do mediów, konferencje prasowe, wywiady i komentarze, a także systematyczna publikacja wyników prac i analiz prowadzonych w   projekcie. Integralną częścią kampanii będą akcje społeczne, które będą miały za zadanie pobudzenie proekologicznej aktywności społeczeństwa.

Kampania będzie realizowana we współpracy z agencjami DSK, 38 Content Communication oraz agencją JU.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyła kampania „Klimat się zmienia. Zmień sposób myślenia!”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl