SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KLM udostępni Wi-Fi na europejskich trasach. Do wyboru jeden pakiet darmowy i dwa płatne

Linie lotnicze KLM zapowiedziały wprowadzenie łączności Wi-Fi dla pasażerów odbywających podróże na trasach europejskich. Do końca 2021 roku internet będzie działał w osiemnastu samolotach Boeing 737, do wyboru będą 3 pakiety różniące się limitem danych, jedna z ofert będzie dostępna za darmo.

Obecnie linie lotnicze KLM oferują Wi-Fi w samolotach obsługujących loty dalekiego zasięgu, są to wszystkie maszyny typu Boeing 787 (Dreamliner)  i Airbusy A330, a instalacja nadal trwa w Boeingach 777.

Jak podaje przewoźnik obecnie 81 proc. floty międzykontynentalnej jest wyposażone w łączność internetową. Oczekuje się, że do pierwszego kwartału 2022 r., pasażerowie KLM będą mieli dostęp do internetu podczas wszystkich lotów międzykontynentalnych.

Czytaj także: Internet na pokładach wszystkich samolotów Air France

Wi-Fi na trasach w Europie

Teraz linie KLM ogłosiły, że rozpoczęły instalację Wi-Fi w swoich samolotach typu Boeing 737, obsługujących trasy w Europie. Według przewoźnika pierwszy Boeing 737-800 jest już w pełni wyposażony w instalację i gotowy do użytku. Do końca 2021 r. montażem ma zostać objętych 18 samolotów tego typu.

Dostawcą łączności internetowej dla KLM jest firma Viasat, a technologia bazuje na bezpośrednim połączeniu używanych przez pasażerów urządzeń mobilnych z europejskim satelitą Viasatu.

- KLM kontynuuje inwestycje w produkt, abyśmy mogli nadal spełniać oczekiwania naszych klientów i wyjść z obecnego kryzysu z jeszcze lepszą ofertą pokładową – zaznacza w komunikacie Boet Kreiken, wiceprezes wykonawczy ds. doświadczenia klienta w KLM. - Wi-Fi w samolocie to ważna usługa, z której klienci chcą korzystać w czasie całej podróży. Internet pokładowy jest już szeroko oferowany podczas lotów międzykontynentalnych KLM. Dzięki partnerstwu z Viasat będzie to możliwe również na trasach w Europie.

KLM oferuje 3 różne pakiety usług, w zależności od potrzeb pasażerów podczas podróży:  „Messaging”, „Surf” i „Stream”. Pakiet „Messaging” ma umożliwiać bezpłatne wysyłanie i odbieranie wiadomości poprzez komunikatory WhatsApp, Facebook Messenger, WeChat itp.

Podróżni, którzy chcą korzystać z większej ilości danych, mogą wnieść opłatę i wybrać pakiet „Surf” lub „Stream” - w zależności od swoich potrzeb. KLM zapewnia, że „Surf” nadaje się do czytania treści w internecie, zakupów online, czy korzystania z poczty elektronicznej, natomiast „Stream” jest przeznaczony do oglądania filmów.

Preferowany pakiet usług pasażerowie mogą wybrać (i ewentualnie opłacić) za pośrednictwem witryny KLM Portal, która zgłosi się po otwarciu przeglądarki internetowej.

Za pośrednictwem portalu KLM pasażerowie mogą nie tylko połączyć się z internetem, ale także w wygodny sposób zarządzać swoją podróżą.  Portal umożliwia dokonywanie zmian w rezerwacji, takich jak m.in. zmiana lotu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku ryzyka utraty połączenia z powodu opóźnienia.

Czytaj także: Emirates: ponad milion użytkowników Wi-Fi w marcu

Pasażer, będąc jeszcze w samolocie, może zmodyfikować swoją podróż, wybierając następny lot o późniejszej godzinie odlotu. Z pośrednictwem portalu można też zakupić podwyższenia klasy podróży (tzw. upgrade) na locie powrotnym lub zarezerwować usługi turystyczne od partnerów KLM, takie jak np. wycieczki w miejscu docelowym.  

Przewoźnik zaznacza, że po połączeniu z pokładową siecią Wi-Fi podróżni otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich funkcji portalu KLM, mobilnej aplikacji KLM oraz strony firmowej. Niezależnie od trasy lotu i typu samolotu wygląd portalu KLM i korzystanie z pokładowego internetu wygląda tak samo.

Dołącz do dyskusji: KLM udostępni Wi-Fi na europejskich trasach. Do wyboru jeden pakiet darmowy i dwa płatne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl