SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Kulczyk Oil Venture

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Kulczyk Oil Venture Inc. z Kanady w związku z ofertą publiczną do 325 mln akcji nowej emisji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji do obrotu, podała KNF we wtorkowym komunikacie.

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Kulczyk Oil Venture

Prospektem emisyjnym objęto do 325,00 mln akcji nowej emisji. Oprócz tego do obrotu na rynku regulowanym dopuszczono 200,49 mln akcji istniejących i do 25,00 mln akcji emitowanych w ramach konwersji skryptu dłużnego.

Oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

Kanadyjska spółka Kulczyk Oil Ventures, działająca w branży poszukiwania oraz wydobycia ropy naftowej i gazu, planowała przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną (IPO) na Giełdzie Papierów Wartościowych w pierwszym kwartale 2010 roku.

Wyłącznym Globalnym Koordynatorem i Wyłącznym Prowadzącym Księgę Popytu jest HSBC Bank plc, który stoi na czele konsorcjum w skład którego wchodzą również Dom Maklerski Bank Zachodni WBK SA, Erste Group Bank AG oraz Erste Securities Polska SA. Doradcą finansowym spółki jest Lazard & Co., Limited.

Kulczyk Oil Ventures, która należy do grupy Kulczyk Investments, jest międzynarodową spółką działającą w sektorze poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu na kilku kontynentach. Jej główne aktywa zlokalizowane są na terytorium Sułtanatu Brunei (Brunei) oraz Syryjskiej Republiki Arabskiej (Syria).

Na terytorium Brunei, KOV jest właścicielem 40% udziału w Bloku L, obszaru koncesyjnego o powierzchni 2,22 tys. km2, obejmującego tereny lądowe i morskie w północno-wschodniej części kraju, oraz 36% udziału w Bloku M, bezpośrednio sąsiadującym z Blokiem L, co daje spółce prawo do prowadzenia poszukiwań i wydobycia ropy naftowej z terenu o powierzchni 3,0 tys. km2, usytuowanego na południu Brunei.

Na terytorium Syrii, KOV jest właścicielem bezpośrednio 75% udziału w Kontrakcie na Poszukiwanie, Udostępnienie i Wydobycie Ropy naftowej, co uprawnia spółkę i jej partnera - firmę Triton Petroleum Pty. Ltd (Triton Singapore) do prowadzenia poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu z Bloku 9, obszaru koncesyjnego o powierzchni 10 tys. km2, usytuowanego w północno-zachodniej części Syrii.

Pod koniec 2008 roku Kulczyk Investments informował w komunikacie, że Kulczyk Oil Ventures pojawi się na warszawskim parkiecie w 2009 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Kulczyk Oil Venture

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl