SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Kulczyk Oil Venture

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Kulczyk Oil Venture Inc. z Kanady w związku z ofertą publiczną do 325 mln akcji nowej emisji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji do obrotu, podała KNF we wtorkowym komunikacie.

Prospektem emisyjnym objęto do 325,00 mln akcji nowej emisji. Oprócz tego do obrotu na rynku regulowanym dopuszczono 200,49 mln akcji istniejących i do 25,00 mln akcji emitowanych w ramach konwersji skryptu dłużnego.

Oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

Kanadyjska spółka Kulczyk Oil Ventures, działająca w branży poszukiwania oraz wydobycia ropy naftowej i gazu, planowała przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną (IPO) na Giełdzie Papierów Wartościowych w pierwszym kwartale 2010 roku.

Wyłącznym Globalnym Koordynatorem i Wyłącznym Prowadzącym Księgę Popytu jest HSBC Bank plc, który stoi na czele konsorcjum w skład którego wchodzą również Dom Maklerski Bank Zachodni WBK SA, Erste Group Bank AG oraz Erste Securities Polska SA. Doradcą finansowym spółki jest Lazard & Co., Limited.

Kulczyk Oil Ventures, która należy do grupy Kulczyk Investments, jest międzynarodową spółką działającą w sektorze poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu na kilku kontynentach. Jej główne aktywa zlokalizowane są na terytorium Sułtanatu Brunei (Brunei) oraz Syryjskiej Republiki Arabskiej (Syria).

Na terytorium Brunei, KOV jest właścicielem 40% udziału w Bloku L, obszaru koncesyjnego o powierzchni 2,22 tys. km2, obejmującego tereny lądowe i morskie w północno-wschodniej części kraju, oraz 36% udziału w Bloku M, bezpośrednio sąsiadującym z Blokiem L, co daje spółce prawo do prowadzenia poszukiwań i wydobycia ropy naftowej z terenu o powierzchni 3,0 tys. km2, usytuowanego na południu Brunei.

Na terytorium Syrii, KOV jest właścicielem bezpośrednio 75% udziału w Kontrakcie na Poszukiwanie, Udostępnienie i Wydobycie Ropy naftowej, co uprawnia spółkę i jej partnera - firmę Triton Petroleum Pty. Ltd (Triton Singapore) do prowadzenia poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu z Bloku 9, obszaru koncesyjnego o powierzchni 10 tys. km2, usytuowanego w północno-zachodniej części Syrii.

Pod koniec 2008 roku Kulczyk Investments informował w komunikacie, że Kulczyk Oil Ventures pojawi się na warszawskim parkiecie w 2009 roku.

Dołącz do dyskusji: KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Kulczyk Oil Venture

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl