SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny PZU

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) w związku w planowaną ofertą publiczną do 25.819.337 akcji serii A i B, stanowiących 29,90% kapitału, podała KNF we wtorkowym komunikacie.

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny PZU

Prospekt emisyjny PZU będzie upubliczniony 16 kwietnia.

Największy polski ubezpieczyciel złożył prospekt emisyjny w KNF na początku marca tego roku. Debiut na warszawskiej GPW planowany jest na połowę maja.

Kilka dni temu koncern Eureko zadeklarował, że w ofercie publicznej PZU sprzeda co najmniej 17% akcji PZU- bezpośrednio lub poprzez spółkę celową Kappa, do której wyniósł 10% z posiadanych 33% akcji PZU, a Skarb Państwa - 5% z 50%.

Dodatkowo, także MSP rozważa zaoferowanie do 5% akcji z posiadanego pakietu. Jednak decyzja co do ewentualnej sprzedaży i liczby oferowanych akcji "zostanie ustalona w oparciu o analizę popytu i ceny, przy założeniu utrzymania kontroli strategicznej Skarbu Państwa nad PZU, jak podał resort.

W połowie marca wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik zapowiadał, że część oferty publicznej ubezpieczyciela zostanie skierowana do krajowych inwestorów indywidualnych (1/3 oferty) i instytucjonalnych. Potwierdził on wówczas, że IPO obejmie 20% akcji PZU (14,9% posiadanych przez spółkę Kappa i 5% sprzedawanych przez Eureko).

Zysk netto grupy PZU wyniósł 3,81 mld zł w 2009 r. i był o 62,5% wyższy od osiągniętego rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KNF zatwierdziła prospekt emisyjny PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl