SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KnowledgeHub inwestorem SmokeD. 4 mln zł na rozwój systemu do detekcji pożarów

Polska spółka SmokeD pozyskała 4 mln zł od funduszu KnowledgeHub na rozwój innowacyjnej technologii do wykrywania pożarów lasów.

fot. Shutterstock.comArticle

Rozwiązanie, nad którym pracuje zespół SmokeD, to połączenie autorskiego detektora oraz oprogramowania ze sztuczną inteligencją, które jest w stanie wykryć pożar z odległości do 15 km w ciągu 10 minut od jego powstania. To samo oprogramowanie automatycznie informuje mieszkańców oraz straż pożarną o powstającym zagrożeniu. Dzięki temu pożar jest wykrywany w momencie, kiedy jest wciąż stosunkowo niewielki i możliwy do ugaszenia.

SmokeD rozwija narzędzie do wykrywania pożarów

Zebrane środki w ramach rundy seed zostaną przeznaczone na usprawnienie inteligentnych detektorów oraz testy systemu w krajach, w których ogień stanowi zagrożenie dla przyrody i mieszkańców, np. w USA, Australii czy Indonezji.

- Dotychczas produkt był tworzony w ramach spółki Taxus IT, co pozwoliło nam skupić się na budowaniu technologii i wdrażaniu jej w Polsce. Teraz, kiedy zaczęliśmy współpracę z funduszem VC, rozwiniemy nasz system i skupimy się na ekspansji międzynarodowej - mówi Artur Matuszczak, założyciel i CEO w SmokeD.

Krzysztof Pudlak, partner KnowledgeHub dodaje: - Inwestycja w SmokeD to nie tylko inwestycja w wyjątkową w skali świata technologię, ale również szansa na rozwiązanie globalnego problemu niezwykle istotnego z perspektywy ekologicznej. Cieszymy się, że jako fundusz możemy wspierać polskie przedsiębiorstwa, które angażują się w rozwiązywanie istotnych wyzwań społecznych i mają pozytywny wpływ na życie ludzi i środowisko. Mam nadzieję, że nasze środki ułatwią realizację ambitnych celów zespołu.

KnowledgeHub to fundusz venture capital, który inwestuje w startupy, będące w początkowej fazie rozwoju. Skupia się głównie na obszarze MarTech, FinTech, DeepTech. KnowledgeHub wspiera projekty, wykorzystujące unikalne technologie z globalnym potencjałem.

Dołącz do dyskusji: KnowledgeHub inwestorem SmokeD. 4 mln zł na rozwój systemu do detekcji pożarów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Boris https://ya.ru
Boris https://ya.ru
odpowiedź