SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kobietom trudniej na polskim rynku pracy

Sytuacja kobiet na polskim rynku pracy jest trudniejsza niż mężczyzn - tak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP.

Ponad 60 procent pań jest zdania, że obecnie trudno jest dostać jakąkolwiek pracę. Tylko jeden procent z nich stwierdzi, że wymarzone zatrudnienie można znaleźć bez problemu.

Sondaż wykazał, że główną przyczyną niechęci do zatrudniania kobiet jest obawa pracodawców przed urlopem macierzyńskim, bądź wychowawczym i wynikającymi z nich przywilejami. Uważają oni ponadto, że kobiety są bardziej zaangażowane w prowadzenie domu. Co więcej, w wielu zawodach, na przykład technicznych, zatrudniający preferują mężczyzn, a panie chętnie przyjmują na czarno. Ten fakt tłumaczą wysokimi kosztami pracy.
 
Badania wykazały też, że kobiety pracujące nie realizują się zawodowo. Blisko połowa z nich stwierdziła, że gdyby ktoś z rodziny zapewnił im utrzymanie, natychmiast przystałyby na to.

Badanie wykonano w tysiącu instytucjach zatrudniających powyżej dziesięciu pracowników. Wzięło w nim udział ponad trzy i pół tysiąca kobiet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kobietom trudniej na polskim rynku pracy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl