SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kobiety o swoim wyglądzie

Zdecydowana większość kobiet (81%) w Polsce dobrze ocenia swoją atrakcyjność fizyczną (wygląd, uroda

Zdecydowana większość kobiet (81%) w Polsce dobrze ocenia swoją atrakcyjność fizyczną (wygląd, uroda)* - wynika z badania** prof. Zbigniewa Izdebskiego, zrealizowanego przez TNS OBOP na zlecenie KC ds. AIDS. Jednak pomimo ogólnie pozytywnej oceny własnej urody aż 84% Polek chciałoby zmienić coś w wyglądzie swojego ciała, gdyby zaistniała taka możliwość.

Prawie połowa (45%) badanych kobiet chciałaby przede wszystkim schudnąć, co czwarta wolałaby mieć zgrabniejsze nogi i prawie tyle samo kobiet poprawiłoby jakość swoich włosów. Jedna na pięć badanych (19%) poddałaby korekcji kształt biustu.

Co ciekawe, pomimo tak licznie wyrażanej chęci zrzucenia zbędnych kilogramów, w celu poprawienia wyglądu, aż połowa respondentek prawie w ogóle nie uprawia sportu, ani żadnych intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Wśród sposobów zwiększających atrakcyjność własnego ciała kobiety najczęściej wymieniają depilację (42%) oraz solarium (30%). Prawie co czwarta Polka (19%) poddaje się intensywnemu odchudzaniu. Ponad jedna trzecia respondentek przyznaje, że nic nie robi dla poprawy swojej atrakcyjności.

"Często sądzimy, że kobietom towarzyszą kompleksy dotyczące własnego ciała. Tymczasem okazuje się, że ponad 80% kobiet jest zadowolona ze swojego wyglądu. Co więcej gdyby miały szansę poprawić coś w swoim wyglądzie, to najczęściej chciałyby schudnąć, czyli bardziej zadbać o własną kondycję. Warto zauważyć, że niniejsze wyniki nie potwierdzają powszechnego przekonania, że kobiety są na ogół niezadowolone z kształtu swojego biustu. Wśród badanych kobiet jedynie co piąta deklaruje, że poddałaby go korekcie. Należy pamiętać, że wszelkie zabiegi mające na celu poprawienie swojej atrakcyjności wpływają również na lepsze samopoczucie w relacjach seksualnych" - komentuje autor badania prof. Zbigniew Izdebski.

* Zsumowane odpowiedzi: bardzo dobrze, dobrze, raczej dobrze.
**Badanie zostało zrealizowane w 2001 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków powyżej 15 roku życia.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kobiety o swoim wyglądzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl