SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KochamRadio z częstotliwością 97,5 MHz w Szczecinie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podczas ostatniego posiedzenia rozstrzygnęła konkurs na częstotliwość w Szczecinie. Pasmo 97,5 MHz otrzyma spółka KochamRadio.

fot. Shutterstock.comArticle

Uchwała KRRiT o udzielenie koncesji zakłada rozpowszechnianie programu o zasięgu lokalnym i o uniwersalnym charakterze. Spośród dwunastu wniosków, zwycięski okazał się złożony przez spółkę KochamRadio, która chce uruchomić rozgłośnię Super FM Szczecin z tematyką lokalną dotyczącą Szczecina i okolic.

Do konkursu na 97,5 MHz zgłosiły się: Grupa ZPR Media, Multimedia z siedzibą w Krakowie, Moje Media (prezesem firmy jest Adam Rudawski, były szef Radia Szczecin) i Kocham Radio ze Szczecina (kieruje nim Sławomir Adamski), trzy wnioski złożyło Eurozet (na Antyradio, Meloradio i Chillizet) oraz jeden - Grupa Radiowa Agory na stworzenie Radia Pogoda. Dwa wnioski należały do Twoje Radio z siedzibą w Stargardzie.

Wymagania konkursowe, jakie musiały spełnić podmioty, by uzyskać zgodę na rozpowszechnianie programu na częstotliwości 97,5 MHz na okres 10 lat to: program zawierający różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę, z tematyką lokalną dotyczącą Szczecina i innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania.

Dodatkowo, program ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę, ma zawierać audycje i przekazy słowne poświęcone tematyce lokalnej dotyczącej Szczecina i okolic, nadawać własne lokalne serwisy informacyjne oraz publicystykę na temat lokalnych problemów z zakresu zagadnień społecznych, politycznych, gospodarczych, sportowych, dotyczących lokalnej społeczności, kultury i historii regionu (w tym twórczości ludowej i muzyki ludowej w wykonaniu lokalnych/regionalnych zespołów ludowych) oraz informacje lokalne.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KochamRadio z częstotliwością 97,5 MHz w Szczecinie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Radio Wnet nie chciało nadawać w Szczecinie ? :)
odpowiedź
User
Mr_
Radio Wnet nie chciało nadawać w Szczecinie ?

Już dostali przecież częstotliwość.
odpowiedź
User
3cityBOY
Wnet dostało 100wat. Ta częstotliwość jest o większej mocy i bardziej w centrum miasta.
odpowiedź