SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolędy w TVP1 z Martyniukiem, a w Polsacie - z Golec uOrkiestra. TVN bez kolęd

W Wigilię Bożego Narodzenia TVP1 i Polsat będą nadawać wielogodzinne pasma z koncertami kolęd. W tym roku z kolędowania zrezygnował TVN.

fot. Telewizja PolsatArticle

W TVP1 kolędowanie rozpocznie się o godz. 13.05 powtórkowym koncertem sprzed roku „Gdy się Chrystus rodzi...”, który został nagrany na Jasnej Górze.

Od 15.00 premierowe koncerty

Pierwszy premierowy koncert stacja nada o 15.00. Będzie to 2-godzinna audycja „Dzień dziś wesoły...”, która została nadana w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Podczas widowiska wystąpią m.in.: Cleo, Alicja Szemplińska, Aleksandra Kurzak, Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Rafał Brzozowski, Kamil Bednarek, Janek Traczyk, Chór Chłopięcy z Poznania.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Od 17.25 do 19.25 w Jedynce będzie można oglądać „Wielkie kolędowanie we Lwowie”. Podczas koncertu tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek wystąpią m.in.: Golec uOrkiestra, Maryla Rodowicz, Krzysztof Cugowski, Chris Cugowski, Alicja Węgorzewska, Halina Mlynkova i Enej.

Na 21.15 zaplanowano kolejny koncert - „Gwiazdy na gwiazdkę”. Uczestniczyć w nim będzie para prezydencka. Dwie godziny Jedynka pokaże nagrany rok temu koncert „Gwiazdy kolędują w Zakopanem”. Z kolei o 1.35 wyemitowany zostanie skrót koncertu „Hej w dzień Narodzenia”, w którym kolędy śpiewa Krzysztof Krawczyk. Widowisko zostało nagrane w 2004 roku w Świętej Lipce.

Jeden koncert kolęd w Wigilię pokaże TVP2. Będzie to powtórka zrealizowanego w 2017 roku w kościele pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku koncertu „Płyń, kolędo!”.

Polsat z kolędowaniem od godz. 12.45 do 18.50, o 16.45 premierowy koncert

Polsat „Wielkie kolędowanie” rozpocznie o godz. 12.45. W trakcie 4-godzinnego pasma stacja wyemituje archiwalne koncerty z poprzednich lat, które zostały zarejestrowane w kościołach w Świętej Lipce (Sanktuarium Maryjne o. Jezuici), Warszawie (Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski), Porzeczu Mariańskim (Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim). Polsat przypomni również koncert „Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II”.

O 16.45 stacja nada zarejestrowany w Kościele Mariackim w Katowicach koncert, w którym kolędować będą: Natalia Kukulska, Halina Mlynkova, Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Igor Herbut, Golec uOrkiestra, Ania Rusowicz, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Antek Smykiewicz, Michał Jurkiewicz, Robert Janowski, Patryk Cebulski, Adam i Jakub Zdrójkowscy i Piotr Sołoducha.

Widzowie zobaczą także rodzinny występ, w którym Krzysztof Cugowski zaśpiewa razem z synami: Piotrem i Chrisem. Wszystkim wykonawcom będzie towarzyszyła Grott Orkiestra, Orkiestra Dęta KWK „Mysłowice-Wesoła” i Chór Śląsk.

Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Adam Zdrójkowski.

TVN w tym roku bez kolęd

Koncertów z kolędami w Wigilię w tym roku nie pokaże TVN. Stacja skupi się na emisji filmów fabularnych, które będą nadawane niemal przez cały wieczór od godz. 17.00.

Dołącz do dyskusji: Kolędy w TVP1 z Martyniukiem, a w Polsacie - z Golec uOrkiestra. TVN bez kolęd

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mateusz
Od 8:00 TVP 1 gra kolędy.
odpowiedź
User
Kacper 3100
TVN jak zwykle antykatolicki.
odpowiedź
User
Zenek
Listy do M to też jakby nie było świąteczny film. Nie trzeba jak w Pisie że wszyscy jednakowi.
odpowiedź