SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kolejna edycja Programu Rozwoju Przyszłej Kadry Kierowniczej

W marcu Citibank Handlowy rozpoczął nabór do Programu Rozwoju Przyszłej Kadry Kierowniczej skierowanego do absolwentów i studentów ostatniego roku.

Osoby, które wyślą swoją aplikację do 15 marca mają szansę wziąć udział w 2- letnim Programie i uczestniczyć w realizacji ważnych dla Banku projektów. W tym roku Program rozszerzony został na region europejski, co umożliwia wybranym uczestnikom zdobywanie doświadczenia w strukturach firmy również za granicą.

Obszar, w którym uczestnik Programu będzie zdobywał swoje doświadczenie zawodowe zostanie określony już w trakcie rekrutacji. W tym roku Bank poszukuje pracowników do Sektora Bankowości Detalicznej, Korporacyjnej, Operacji i Technologii, Zarządzania Kadrami a także CitiFinancial. 

– Program Rozwoju Przyszłej Kadry Kierowniczej uruchomiliśmy dziesięc lat temu. Celem tego przedsięwzięcia jest jak najszybsze i najlepsze przygotowanie jego uczestników do objęcia w przyszłości kluczowych i kierowniczych stanowisk w Banku.  Uczestnikom Programu umożliwiamy stałe kształcenie i rozwój poprzez zdobywanie różnorodnych doświadczeń zawodowych i liczne szkolenia – mówi Joanna Grzeszkowska, Dyrektor Programu w Citibank Handlowy.

Program Rozwoju Przyszłej Kadry Kierowniczej trwa 2 lata i obejmuje 4 zróżnicowane rotacje w Polsce i zagranicą. Uczestnikom Programu Bank zapewnia indywidualny plan rozwoju, stawia konkretne cele. Dyrektor Programu określa umiejętności, które powinni oni zdobyć pracując pod okiem doświadczonych menedżerów.

– Do udziału w naszym Programie zapraszamy szczególnie studentów ostatnich lat studiów i absolwentów, którzy maja już pewne doświadczenie zawodowe w postaci chociażby praktyk. Poszukujemy osób pełnych zapału, lubiących zmiany i trudne zadania – mówi Joanna Grzeszkowska.

Dzięki Programowi Bank pozyskał już prawie 100 nowych pracowników. Większość z nich zajmuje dziś kierownicze stanowiska.

Bank z powodzeniem realizuje także od kilku lat Program Praktyk Letnich, w których bierze corocznie udział ok. 100 studentów uczeni wyższych. Program ten skierowany jest do studentów, którzy ukończyli trzeci rok studiów. Trwa trzy miesiące: od 1 lipca do 30 września. W tym czasie studenci mają okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Banku, jego strukturą i kulturą organizacyjną. Każdy uczestnik praktyk realizuje specjalnie przygotowany projekt. Najlepsi praktykanci mogą liczyć na zatrudnienie. Tegoroczny nabór do tego programu rozpoczął się również w marcu i potrwa do końca kwietnia.

Możliwości kariery, jakie Citibank Handlowy oferuje studentom obejmują także tzw. Warsztaty Bourse Game przeznaczone są dla osób, które interesują się giełdą walutową i chcą w przyszłości pracować w Pionie Skarbu. Podczas szkolenia studenci mogą pogłębić posiadaną wiedzę oraz dowiedzieć się od doświadczonych pracowników Banku, jak wykorzystać ją w praktyce. Warsztaty obejmują wykłady, ćwiczenia i gry symulacyjne dotyczące m.in.: mechanizmów, terminologii, instrumentów Foreign Exchange i Money Market, zarządzania ryzykiem i płynnością banku, relacji z Bankiem Centralnym, Spot, Cross, Forward i Swap. Szkolenia odbywają się co roku, na początku maja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kolejna edycja Programu Rozwoju Przyszłej Kadry Kierowniczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl