SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Top 7 wydarzeń tygodnia: kolejny etap refarmingu, "Newsweek" bez Tomasza Lisa

Mijający tydzień zaczął się od zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej na znacznym obszarze Polski. Kolejnego dnia poinformowano o rozstania się Tomasza Lisa z „Newsweekiem”, co wzbudziło szereg komentarzy i spekulacji. Oto najważniejsze wydarzenia tygodnia w branży mediów i marketingu.

fot. EmitelArticle

Trzeci etap zmiany standardu nadawania telewizji naziemnej

W nocy z 22 na 23 maja Emitel przeprowadził zmianę częstotliwości i standardu nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej MUX1, MUX2 oraz MUX4. Zmiany objęły południową część Wielkopolski, Ziemię Łódzką, Kielecczyznę, Podkarpacie, Małopolskę, Górny Śląsk i Opolszczyznę. Obecnie naziemna telewizja w standardzie DVB-T2/HEVC jest już dostępna na 68 proc. powierzchni Polski i dociera do 76 proc. gospodarstw domowych w kraju.

Niepełny refarming to nawet 150 mln zł strat dla nadawców komercyjnych

Temat refarmingu był obecny podczas debat na zorganizowanej w Zakopanem Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Zdaniem, Bogusława Kisielewskiego, prezesa Kino Polska TV, nadawcy naziemnej Stopklatki, w związku z całą sytuacją nadawcy komercyjni mogą stracić w tym roku nawet 150 mln zł.

Sekretarz stanu w KPRM : TVP nie zmienia standardu emisji, bo podaje wiarygodne informacje

We wtorek podczas posiedzenia komisji cyfryzacji sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz udzielał informacji na temat stopnia przygotowania Polski do zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Stwierdził, że TVP nadaje w starym standardzie, bo przekazuje sprawdzone informacje, czego nie można powiedzieć o jednej ze stacji komercyjnych.

Tomasz Lis rozstaje się z „Newsweek Polska” po 10 latach

Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy – tak brzmiał komunikat wysłany we wtorek tuż przed południem. Lis odszedł z wydawnictwa po 10 latach pracy jako redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska".

Dwie hipotezy dotyczące odejścia Tomasza Lisa z RAS Polska

Czy w sprawie Tomasza Lisa działała w Ringier Axel Springer Polska specjalna komisja, która - po zgłoszeniach - badała jego zachowanie? - Nie upubliczniamy informacji, które dotyczą postępowań. Wyniki postępowań pozostają poufne – twierdzi firma. Jest też hipoteza, że przyczyną odejścia Lisa był ostatni felieton, w którym były naczelny „Newsweeka” zarzucił wielu dziennikarzom i mediom prywatnym oportunizm, pazerność i próżność.

Zjazd „Solidarności” bez mediów innych niż publiczne

Na rozpoczynające się w czwartek zakopiańskie obrady Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” organizatorzy wpuścili jedynie Polskie Radio i TVP. Mimo protestów środowisk dziennikarskich, „Solidarność” zdania nie zmieniła.

Kolejna zmiana w kierownictwie Warner Bros. Discovery Polska

Rafał Ogrodnik wraca do Polski i w czerwcu obejmie stanowisko dyrektora finansowego i operacyjnego (CFO i COO) Warner Bros. Discovery w naszym kraju. Przejmie rolę odchodzącego z firmy zaledwie po kilku miesiącach pracy Jarosława Wichowskiego. Ogrodnik zastąpi też Wichowskiego w zarządzie spółki TVN.
 

Dołącz do dyskusji: Top 7 wydarzeń tygodnia: kolejny etap refarmingu, "Newsweek" bez Tomasza Lisa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl